Erken seçim olacak mı? AKP’den flaş ‘seçim tarihi’ açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik tartışmalar sürerken AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen'den çarpıcı bir açıklama geldi. Şen, seçim tarihlerinde ayarlama yapılabileceği ve belirlenmiş bir tarihin olmadığını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı. Şen, “Cumhurbaşkanlığı sisteminin revize edilebileceğini söylüyoruz. Muhalefetin kapıları tamamen kapatma söylemi yanlış. Muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk” ifadelerini kullandı.

“AYARLAMA YAPILABİLİR”

Hande Fırat’a konuşan Şen, “Seçimin öne alınması konusunun Cumhur İttifakı’nın oylarıyla ilgisi yok. Haziran ayı hac dönemine denk geliyor. Seçimin ikinci tura kalması durumunda ise ikinci tur bayram tatiline denk geliyor. Bu iki duruma göre bir ayarlama yapılabilir. Belirlenmiş bir tarih yok. TBMM’de konuşulsun, orada yapılsın isteriz” ifadesini kullandı.

“SİSTEM REVİZE EDİLEBİLİR”

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi hakkında da konuşan Şen, “Cumhurbaşkanlığı sisteminin revize edilebileceğini söylüyoruz. Muhalefetin kapıları tamamen kapatma söylemi yanlış. Muhalefet kapıları kapatmasaydı her şeyi konuşurduk” dedi.

ERDOĞAN’IN AKŞENER’E YAPTIĞI ‘ALTILI MASADAN KALK’ ÇAĞRISI

Şen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti’ye yaptığı Altılı Masa’dan kalkma çağrısı hakkında da “Bu ülkenin duvarına taş koyacak, bunu da dışarı söylemeyecek herkesle duvar örmeye varız. Söz konusu çağrı seçim için de olabilir seçim sonrası için de. Siyasi çekişme olur ama memleket meselesi olunca kavga çekişme olmaz. Dün kavga ettiğiniz biriyle, bugün konuşup yürüyebilmelisiniz. Temel hedef tam bağımsız, büyük Türkiye. Bu yola baş koyan herkesle çalışılır” diye konuştu.

Erken seçim olacak mı? AKP’den flaş ‘seçim tarihi’ açıklaması!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!