Eski kulübüyle başı dertte! Cristiano Ronaldo şimdi de tutuklanma tehlikesiyle karşı karşıya

Son dönemlerde sıkıntılı süreçlerden geçen ve adından oldukça söz ettiren Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun şimdi de eski kulübü Juventus'la başı dertte. Mali yolsuzlukla sorgulanan Juventus yönetimi, iddialara göre 202 milyon Euro zararı gizlemekle suçlanıyor. Bu suçlamalar nedeniyle Ronaldo da hakim karşısına çıkabilir.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Juventus‘ta başkan ve yönetimin peş peşe istifa etmesinin ardında farklı olayların olduğu iddia ediliyor. İtalyan savcılar, Juventus’u 202 milyon Euro zararı gizlemekle suçluyor. 2018 yılında Real Madrid’den ayrılarak 117 milyon Euro karşılığında Juventus’a transfer olan Cristiano Ronaldo ise o dönem için ifade vermeyi reddetti.

PEŞ PEŞE İSTİFA ETTİLER

Ronaldo ayrıldığından beri sportif açıdan da oldukça geriye düşen Torino ekibi, şimdi de mali yolsuzluk yapmakla suçlanıyor. Başkan Andrea Agnelli, başkan yardımcısı Pavel Nedved ve yönetim kurulunun istifası üzerine İtalyanlar oldukça tepkililer. Nedeni belli olmayan bu istifa kararları, İtalya basınında deprem etkisi yaratmış durumda.

RONALDO DA YARGILANACAKLAR ARASINDA

Mali yolsuzluktan kaçmak için istifa ettiği yazılan Juventus yönetimi için birçok iddia ortaya atıldı. Yargının hedefinde ise başkan Andre Agnelli ile asbaşkan Pavel Nedved başta olmak üzere toplam 16 yönetici yer alıyor. Bunların yanında Cristiano Ronaldo da bulunuyor.

İTALYA’YA GİDERSE TUTUKLANABİLİR

İtalyan savcılar, bu durumun detaylarını öğrenmek için Ronaldo’yu ülkeye çağırdı. Fakat yıldız futbolcu İtalya’ya gitmeyi reddetti. Ronaldo’nun İtalya’ya olası gidişi problem olabilir. Bir dönem Maradona’nın başına gelen tutuklama olayı, Ronaldo’nun da başına gelebilir.

Eski kulübüyle başı dertte! Cristiano Ronaldo şimdi de tutuklanma tehlikesiyle karşı karşıya

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!