“Esnaf öldü fatihası okundu”

Koronavirüs salgını nedeniyle getirilen yasaklar yüzünden ekonomik sıkıntı yaşayan esnaf, yaşadığı sorunları protesto etmek için kardan mezar yaparak sesini duyurmaya çalıştı. Elbistanda Oğuzhan Genç adlı bir esnaf, "Devletimizin gereken yardımları yapmadığını düşünüyoruz. Kirasını ödeyemeyen esnaflarımız, dükkanını kapatmak zorunda kalıyor. Bu süreç böyle devam ederse mezarımız temsil olmaktan çıkacak" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sakarya ve Kahramanmaraş’taki esnaf, yaşadıkları ekonomik sıkıntılara dikkat etmek için kardan temsili bir mezar yaptı. Temsili mezar taşına ise “Esnaf öldü” yazısını astılar. Kısıtlamalar sebebiyle müşteri sayısı azalan, kira ve faturalarını ödemekte zorluk çeken esnaf, mezarların üzerine de çiçek yerleştirdi.

“ESNAF KİRASINI ÖDEYEMİYOR, İŞÇİ ÇIKARTIYOR”

Elbistan’da kardan mezar yapan esnaf Oğuzhan Genç, protesto gerekçesini şöyle anlattı: “Bu mezarı Türkiye’de ve Elbistan’da esnafın sıkıntılarını dile getirebilmek için yaptık. Bölgemizde esnafların dükkân kapatmasından şikayetçiyiz. Devletimizin gereken yardımları yapmadığını düşünüyoruz. Kirasını ödeyemeyen esnaflarımız yeniden kira sözleşmesi yapamadığı için dükkanlarını kapatmak zorunda kalıyor. İşçi çıkarmak zorunda kalıyor.

“BÖYLE DEVAM EDERSE MEZARIMIZ TEMSİLİ OLMAKTAN ÇIKACAK”

Çünkü sigorta primleri ve vergi borçlarını ödeyemiyorlar. Esnafımızın temsili olması amacıyla bir mezar yaptık. Bu süreç böyle devam ederse mezarımız temsili olmaktan çıkacak. Bu konuda yetkililere sesleniyoruz. Gereken yardımlar tam anlamıyla esnafımıza yapılsın.”

https://www.youtube.com/watch?v=QGNi466cWn4

“Esnaf öldü fatihası okundu”

Yorumlar kapalı.