Euphoria’nın yıldızı Sydney Sweeney isyan etti: Memelerimden dolayı dışlandım

Sydney Sweeney, göğüslerinin okuldaki yaşıtlarının çoğundan önce gelişmesinin "dışlanmış" hissettirdiğini söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Euphoria’nın yıldızı Sydney Sweeney dizideki çıplak sahnelerine gösterilen tepkileri ve vücudunun yakından incelenmesinin ona okullu bir genç kızken yaşadığı zorlu zamanları hatırlattığını ifade etti.

Sweeney, çıplak sahneleri çekerken Cassie Howard karakterini canlandırmasına rağmen kendisini gerçek hayatta cinselleştiren sosyal medya kullanıcılarını da eleştirdi.

The Sun’a konuşan 25 yaşındaki oyuncu, “Diğer kızlardan önce memelerim vardı ve bu nedenle dışlandığımı hissettim” dedi.

Oyuncu, trollerin çıplak sahnelerinin ekran görüntülerini alarak aile üyelerini etiketlediğini anlattı.

Sweeney, “Kuzenlerimin buna ihtiyacı yok. Bu kesinlikle haksızlık ve iğrenç bir şey” dedi.

“Okulda cinselleştirilen biri olarak sürekli yakından inceleniyorsunuz ve ardından aynı şeyi izleyicileriniz yapıyor.

Bence bu çok saçma. Ben bir sanatçıyım, karakterleri canlandırıyorum. Bunlar bende toplumu daha çok kızdıran karakterler oynama isteği uyandırıyor.”

Euphoria ve The White Lotus’taki rolleriyle geçen yıl Emmy Ödülleri’nde iki adaylık alan Sweeney, daha önce performansına gösterilen ilginin çoğunlukla çıplak sahneleri etrafında toplanmasının kendisini nasıl “rahatsız ettiğini” anlatmıştı.

Geçen yıl The Independent’ın TV editörü Ellie Harrison’a konuşan Sweeney şöyle demişti:

“Euphoria’daki çalışmamla çok gurur duyuyorum. Bence harika bir performans sergiledim. Ama çıplak olduğum için kimse bunu konuşmuyor.

The White Lotus’ta oynuyorum ve birdenbire eleştirmenler dikkat kesiliyor. İzleyiciler beni seviyor. “Aman Tanrım, sıradaki işi ne olacak?” diyorlar. Ben de “Bunu Euphoria’da görmediniz mi? Bunu The Handmaid’s Tale’de görmediniz mi?” diyorum.”

Ayrıca “ekranda soyunan aktrislere yönelik damgalamaya” karşı da konuşan genç oyuncu, “Bir erkek seks sahnesi çektiğinde ya da vücudunu gösterdiğinde, ödüller kazanmaya ve övgü almaya devam ediyor. Ama bir kız bunu yaptığı anda durum tamamen değişiyor” demişti.

Euphoria’nın yıldızı Sydney Sweeney isyan etti: Memelerimden dolayı dışlandım

Yorumlar kapalı.