“Ey Fethullah’ın çocuğu” demişti: Emre Belözoğlu’ndan Fatih Altaylı’ya ‘FETÖ’ davası!

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, gazeteci Fatih Altaylı’nın kendisine yönelik söylediği” Ey Fethullah’ın çocuğu” sözleri üzerine harekete geçti. Belözoğlu’nun avukatından yapılan açıklamada Altaylı hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Beşiktaş’a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından ailesine yönelik yapılan kötü tezahüratlarla ilgili “Babamdan önce başkasının elini tutmamış bir annem ve benden önce kimsenin elini tutmamış bir eşim var. Şeref istiyorlarsa bizde fazlasıyla var. Bunu çok dile getiriyorlar. Önce bir dönsünler de kendilerine baksınlar” demişti.

“EY FETHULLAH’IN ÇOCUĞU” SÖZÜ!

Bu sözlerle ilgili olarak Fatih Altaylı, Emre Belözoğlu için canlı yayında dikkat çekici ifadeler kullanmıştı.

Fatih Altaylı, Emre Belözoğlu’na tepki gösterirken “Benim anamın eline el değmemiştir. Karımın eline el değmemiştir, bu mudur şeref, bu mudur haysiyet. Hırsızsındır, alçaksındır, yetim hakkı yiyorsundur, oralarda aranır şeref. Ey Fethullah’ın çocuğu” diye konuşmuştu.

AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Emre Belözoğlu’nun avukatı Mahir Işıkay konuyla ilgili açıklama yaptı:

“14 Mart 2023 tarihinde katıldığı bir televizyon programında gazeteci Fatih Altaylı’nın asılsız, gerçek dışı, yanlı, kişilik haklarını ihlal edici, karalayıcı, eleştiri, ifade ve basın özgürlüğü sınırlarını aşan beyanları ile Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini yıpratmaya, kişilik haklarını ihlale yönelik yalan, hakaret ve iftiralarla dolu beyanları karşısında açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan, açılmış tüm soruşturmalardan tamamı kesinleşmiş yargı kararı ile aklanarak çıkan müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu adına; Fatih Altaylı’nın bu olumsuz algı yaratma çabası içindeki açıklamaları nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

“Ey Fethullah’ın çocuğu” demişti: Emre Belözoğlu’ndan Fatih Altaylı’ya ‘FETÖ’ davası!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!