Ezhel, şarkılarındaki cinsiyetçi ifadeler için özür diledi

Adalet Atlası podcast serisinin yeni bölümüne konuk olan rapçi Ezhel, geçmiş yıllarda şarkılarında kullandığı cinsiyetçi ifadeler için özür diledi: Önemli olan bunu anlayıp, bunu paylaşmak ve farkındalığı yaymak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Kültür’ün hazırladığı Adalet Atlası podcast serisinin 12. bölümüne rapçi Ezhel ve etnomüzikolog Mustafa Avcı’nın konuk oldu. Ezhel ve Avcı, müzikle adalet arayışını rap üzerinden anlattı.

Gerçek adı Sercan İpekçioğlu olan Ezhel, moderatör Hazal Özvarış’ın “Rap camiasında dediğin gibi homofobi ve cinsiyetçilik tartışılıyorsa neden hâlâ rap müziğin genelinde buna maruz kalıyoruz?” sorusuna “Gençken, ergenken, kafam basmıyorken bir sürü saçma sapan şey söylediğimi biliyorum ve bunun için özür diliyorum insanlardan. Önemli olan bunu anlayıp, bunu paylaşmak ve farkındalığı yaymak” yanıtını verdi.

Rap müziğin politik bir müzik olduğunu vurgulayan Ezhel “Ama aynı kültürün içerisinde homofobi ve seksist söylemler de var ve bu camia içerisinde tartışılıyor” dedi. Ezhel, bu bağlamda geçmişte şarkılarında kullandığı cinsiyetçi sözler ile ilgili özür diledi.

Ezhel, şarkılarındaki cinsiyetçi ifadeler için özür diledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!