Fatih Altaylı’dan Bahçeli’yi kızdıracak sözler: Fiyat artışlarının nedeni marketlerin fiyat politikası değil, ülkenin ekonomi politikası

İktidar kanadı fiyat artışları nedeniyle zincir marketleri hedef alırken, Habertürk yazarı Fatih Altaylı da tartışmaya dahil oldu. Altaylı, Habertürk'teki köşesinde kaleme aldığı yazısında "Marketlerle de kavga etmeye gerek yok. Elinizde Rekabet Kurumu var, Maliye Bakanlığı var. Gidersiniz bu marketleri denetlerseniz. Malın girdiği fiyat bellidir, çıktığı fiyat zaten bellidir." ifadelerine yer verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, iktidar ve marketler arasındaki kavganın seçime kadar bitmeyeceğini belirterek, “Ancak iktidar medyasını takip edenler, kavga olduğunun farkında değil muhtemelen. Çünkü uzun yıllar boyunca üç harfli market zincirlerinden aldıkları reklamla palazlanan iktidar medyası, üç harfli marketlerin iktidarın suçlamalarına verdiği yanıtları bile yayınlamıyor.

Oysa dün de yazdığımız gibi durum ortada. Büyük oranda kamu kaynağı kullanan, büyük oranda sübvanse edilen Tarım Kredi Kooperatifi dükkanlarındaki fiyatlar ile herhangi bir market raflarındaki fiyatlar arasında bir fark, bir uçurum yok.” diye yazdı.

Türkiye’deki fiyat artışının nedeninin ülkenin ekonomi politikası olduğunu kaydeden Altaylı, “Faiz düşüreceğim diyerek TL’yi değersiz hale getirirseniz, kurlar uçar, fiyatları da uçurur. Marketlerle de kavga etmeye gerek yok. Elinizde Rekabet Kurumu var, Maliye Bakanlığı var. Gidersiniz bu marketleri denetlerseniz. Malın girdiği fiyat bellidir, çıktığı fiyat zaten bellidir.

Bu dev zincirlerde her şey de faturalıdır. Bakarsınız aradaki farka, fahiş kâr, fahiş fark var mı görürsünüz.” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Sürekli zam yapan zincir marketlerin, FETÖ ile irtibat ve ilişkisinin titizlikle araştırılması” gerektiğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da “Para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk kabine toplantımızda inşallah masaya yatırırız ve oradan da bunların üzerine ayrıca gideriz” ifadelerini kullanmıştı.

Fatih Altaylı’dan Bahçeli’yi kızdıracak sözler: Fiyat artışlarının nedeni marketlerin fiyat politikası değil, ülkenin ekonomi politikası

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!