Fatih Altaylı’dan Dilan Polat davası yorumu: “Bir yas da Türk adaleti için ilan edelim…”

Gazeteci Fatih Altaylı, İsrail-Hamas savaşının 13.gününde Türkiye'nin Gazze için 3 günlük yas etmesine ilişkin olarak, "Bir yas da Türk adaleti için ilan edelim" yorumunu yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Fatih Altaylı son yaşanan hadiseler nedeniyle unutturulmaya çalışılan Dilan Polat davasına dikkat çekti. Ünlü gazeteci ” Toplumun büyük ölçüde ilgisini çeken ve içinde dört başı mamur bir rezaleti barındıran Dilan Polat davası ile ilgili gerçekleri öğrenmemiz bir mahkeme kararı ile engelleniyor ” dedi.

Fatih Altaylı, Dilan Polat olayının unutturulmaya çalışıldığını söyledi. Kendi web sitesinde Polat hakkında açıklama yapan Altaylı “Hamas’ın başlatıp, İsrail’in insafsızca karşılık verdiği savaş, bize memlekette olan biteni unutturmaya başladı. Mesela Dilan Polat dosyasını unutuyoruz.Toplumun büyük ölçüde ilgisini çeken ve içinde dört başı mamur bir rezaleti barındıran Dilan Polat davası ile ilgili gerçekleri öğrenmemiz bir mahkeme kararı ile engelleniyor.Bir çete olarak kara para aklandığı kamunun ilgili kurumları tarafından raporlaştırılan ve belki de ortaya herkes açısından bir ibretlik öykü ve büyük bir çeteyi ortaya çıkaracak olan dava bizzat savcılığın talebi ile ‘gizlilik perdesi’ ile karartılıyor.

Belli ki, bu dosyaya konu olması muhtemel birileri daha şimdiden korumaya alınıyor, Polat’ların arkasındaki isimler saklanmaya ve belki de dava ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.Adaletin geldiği noktada bu kadar büyük miktarda paraların konuşulduğu bir dava ile ilgili halkın kafasında soru işaretleri oluşturuluyor ve adalete olan güven bir kez daha kökünden sarsılıyor.Gazze için ilan ettiğimiz 3 günlük yas sona erince bir yas da Türk adaleti için ilan edelim. Ama böylesine bir katliama üç gün yetmez. En az 1 ay olmalı.” dedi.

Fatih Altaylı’dan Dilan Polat davası yorumu: “Bir yas da Türk adaleti için ilan edelim…”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!