istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Fatih Altaylı’dan Kızılay’ın parayla çadır satmasına tepki: Burası tuzun değil kokmak, çürüdüğü noktadır!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, “Ölmesek de gam yeriz” başlıklı yazısında AHBAP Derneği’ne çadır ve gıda malzemesi satan Kızılay’ı eleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Kahramanmaraş merkezli yıkıcı depremlerin ardından Kızılay’ın bölgede faaliyet göstermek isteyen kurum ve derneklere para karşılığında yardım malzemesi satmasını eleştirdi.

Altaylı, “Afetlerde yardımla görevli bir kurumun, Cumhuriyet’ten de eski bir kurumun, bila bedel yapmakla yükümlü olduğu yardımları, para ile sattığına da şahit olduk ya… Hayır kurumunun afet yardımlarını para ile sattığını da gördü ya bu gözler, artık ölmesek de gam yeriz. Burası tuzun değil kokmak, çürüdüğü noktadır” diye yazdı.

Altaylı yazısının devamında şunları kaydetti:

“Ve kanımızı donduran bir savunma ile “Biz satmasaydık başkasından alacaklardı” diyebilen bir şahsın başkanlığı altında. Tabii ki, satmayacaksınız. Siz elinizde ne varsa gücünüz neye yetiyorsa verecekseniz, hala ihtiyaç var ise onlar da başkasından alacaklar diyeceğiz ama anlayacaklar mı! Tabii ki, anlamayacaklar. Dün daha bu rezaletin dumanı tüterken, yeni bilgiler geldi. Aynı Kızılay, deprem bölgesindeki eczanelerin ve hastanelerin yıkılması ile ortaya çıkan ilaç sıkıntısını ortadan kaldırmak için Türkiye Eczacılar Birliği bölgede ücretsiz hizmet verecek çadır eczaneler kurmak istiyor. Bu eczanelerin kullanacağı çadırları bila bedel verip “Siz ilaçları getirin çadırlar tabii ki bizden” demesi gereken Kızılay yönetimi bu kez eczane yapılacak çadırları para ile, tanesi 144 bin TL’den satıyor. Ve tüm bu rezaletlerin üzerine adını bile anmaktan imtina ettiğim Kızılay Başkanı o koltukta oturmaya devam ediyor.

Bir ülkeyi mahvetmek istiyorsanız kurumlarını, bir milleti mahvetmek istiyorsanız insanların utanma duygularını yok etmek gerekir. Bazen her ikisi böyle birlikte kendini gösterir.”

Fatih Altaylı’dan Kızılay’ın parayla çadır satmasına tepki: Burası tuzun değil kokmak, çürüdüğü noktadır!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!