Fatih Erbakan, partisinin oy oranını açıkladı: Yüzde 8’in üzerinde

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, herhangi bir ittifakta yer almayacaklarını ve parti olarak tek başlarına seçime gireceklerini bildirdi. Erbakan, genel merkezin yaptırdığı ankette, oylarının yüzde 8 çıktığını ileri sürdü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’da bir otelde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Fatih Erbakan, sahada en etkin partilerden biri olduklarını, 4 yıldır Anadolu buluşmaları kapsamında halkla bir araya geldiklerini belirtti.

Erbakan, 270 binin üzerinde resmi üye sayısına ulaştıklarını, 81 il ve 900’den fazla ilçede teşkilatlarının bulunduğunu söyledi. Son 7 ayda 54 bin 309 yeni üye kaydı yaptıklarını anlatan Erbakan, oransal anlamda bu süreçte en fazla yeni üye alan ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi oldukları görüşünde bulundu.

Seçimlere heyecanlı bir şekilde hazırlandıklarını aktaran Erbakan, “Genel merkezimizin yaptığı ankette oylarımız yüzde 8 çıktı. Bu anket, baraj problemimizin olmadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Seçimlerde Milli Görüş bir kez daha yanardağ gibi patlayacak” dedi.

“İTTİFAKLARDA YER ALMAYACAĞIZ”

Mevcut iktidarın esnafı, çiftçiyi, memuru enflasyona ezdirdiğini ileri süren Erbakan, Milli Görüş’ün, “önce millet” demek olduğunu vurgulayarak, “Herhangi bir ittifakta yer almayacağız ve Yeniden Refah Partisi olarak tek başımıza seçime gireceğiz. Projelerimizi çıkardığımız kitaplarda anlattık. Biz Türkiye’yi biliyoruz. Türkiye’de maddi ve manevi kalkınma hamleleri yapacağız.

Faiz canavarına giden paraların kurtarılması, israfın önlenmesi konusunda çalışacağız, borçsuz, zamsız ve vergisiz kaynak üreteceğiz. Bu kaynak da dar gelirlilerin refah seviyesinin arttırılmasında kullanılacak” diye konuştu.

“TEK ADAM REJİMİ DERKEN, YAĞMURDAN KAÇIP DOLUYA TUTULUYORSUNUZ”

Altılı Masa’daki tartışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erbakan, şöyle konuştu:

“Davutoğlu, ‘seçilen cumhurbaşkanı alacağı her kararda 6 genel başkandan icazet’ alacak diyor. Tamamen bir karmaşaya, kaosa, istikrarsızlığa yol açacak bir durum. Tek adam rejimi derken yağmurdan kaçıp doluya tutuluyorsunuz. Cumhurbaşkanı her adımda altı genel başkandan izin mi alacak?

Yedi adamla nasıl yöneteceksiniz? Kılıçdaroğlu başörtüsünü yasa ile düzeltme teklifinde bulundu. İktidar da ‘anayasal teminat altına alalım’ dedi. Biz de parti olarak destek verdik. Şimdi iş ciddiye binince Meclis’te grubu olan partiler topu taca atmaya başladı. Altılı Masa’dan 28 Şubat kokuları gelmeye başladı. Başörtüsüne kılık, kıyafet özgürlüğüne getirilecek teminat neden laikliğe aykırı olsun. Atatürkçü Düşünce Derneği de Altılı Masa’ya laiklik uyarısı yapıyor.”

Fatih Erbakan, partisinin oy oranını açıkladı: Yüzde 8’in üzerinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!