Fatih Portakal’dan ikinci tur yorumu: Kılıçdaroğlu kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak

Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin “Kılıçdaroğlu kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak” yorumunu yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Fatih Portakal, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimiyle ilgili, farklılıklarına rağmen muhalefet bileşenlerinin Millet İttifakı’nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ismi altında bir araya geldiğini söylerken, “Eğer kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak” ifadesini kullandı.

28 Mayıs seçimlerine ilişkin Twitter’dan değerlendirmede bulunan Portakal, şunları kaydetti:

“HDP ve Yeşil Sol da ‘pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’ dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na desteği sürüyor.

Aslında Akşener ne ise Özdağ da o; fikirleri uyumlu, söylemleri benzer. Ortaya çıkan tablo ise şu : tüm farklılıklarına rağmen muhalefet bileşenleri Kılıçdaroğlu ismi altında bir araya geldi; ama seve seve ama içerleye içerleye… Amaç bu düzenin değişmesi; tek adam döneminin noktalanması, şeffaf, hesap verebilir ve bütünleştirici bir liderin yönetmesi. Bu durum Kılıçdaroğlu ismine seçildiği takdirde tabii ki sınırsız olmamak kaydıyla ‘güven kredisinin’ verildiğini de gösteriyor. Eğer kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak.

E o zaman bana düşen pazar günü sandığa gidip umut ettiğim değişim yönünde oyumu kullanmak. Hayırlı olsun.”

Fatih Portakal’dan ikinci tur yorumu: Kılıçdaroğlu kazanabilirse helaliyle kazanılan bir zafer olarak tarihe yazılacak

Yorumlar kapalı.