Ferhan Şensoy’a sevgilisi Elif Durdu’dan mektup

Oyuncu Elif Durdu, kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 31 Ağustos tarihinde hayatını kaybeden Ferhan Şensoy'u sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla andı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi gören Ferhan Şensoy (70), 31 Ağustos’ta sabaha karşı hayatını kaybetmesi sanat dünyasını yasa boğdu.

2003 senesinde “Beni Ben mi Delirttim” isimli tiyatro oyununda birlikte rol aldıklarında tanışan Ferhan Şensoy ile Elif Durdu, uzun yıllardır aşk yaşıyorlardı.

Usta tiyatrocunun vefatının ikinci ayında Elif Durdu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“NE ZAMAN BİTER BİLEMİYORUM”

“Bugün yokluğunun ikinci ayı bitti sevgilim. Günlüğe bir şeyler yazabiliyorum, buna ben de şaşıyorum. 30 Ağustos’u 31’e bağlayan o gece zaman kavramımı yitirdim. Yavaş yavaş o da yerine geliyor sanki. Hayatın devam etmesi, her şeyin normalleşmesi korkutucu geliyor. Ve çok saçma.

Ölümü, yası, hüznü, özlemi yaşamak/anlatmak istiyorum aslında ve fakat bunu da becerebildiğim söylenemez. Yazdıkça, paylaştıkça acının azalmasını umuyorum. “Bir kâbusun içinden geçiyor ömrüm” hissindeyim. Ne zaman biter bilemiyorum.

Bugün bütün gün evdeydim. O geceye dair hatırlayabildiğim her şeyi yazdım. Birkaç yıl önce ölümden korkup korkmadığını sormuştum sana. ‘Ne korkacağım lan, ölüm geldiğinde ben orada olmayacağım’ demiştin. 30 Ağustos’u 31’e bağlayan o gece anladım ne demek istediğini…”

Hayatını kaybeden Ferhan Şensoy, torunu Pera’yı göremedi

“SENSİZLİK BİLDİĞİMİZ BİR KONU DEĞİL”

“Ölüm gelmişti ama sen orada yoktun sevgilim. 70 yıldır bedenine hapsolmuş naif, sıcacık ruhun neşeyle göğe yükselmişti. Artık sana ait olmayan o yakışıklı yüzünde sonsuz bir huzur vardı. Güzel gözlerinden defalarca öptük seni, gözün arkada kalmasın. Kavuşturulmuş eller.

Ölüm ilk defa korkutucu gelmedi. Belki de dediğin gibi heyecan verici bir serüvendi. Bizim kalbimiz biraz karanlık bu günlerde, incinme geçer. Kucaklayan yüz… Hepimizin biraz zamana ihtiyacı var. Sensizlik bildiğimiz/deneyimlediğimiz bir konu değil. Hayat bilmediğimiz yerden sordu. Yavaş yavaş yazıyorum işte sevgilim. Sana verdiğim sözü tutacağım…”

Kaynak: Haber Glabol

Ferhan Şensoy’a sevgilisi Elif Durdu’dan mektup

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!