Filistin: Gazze’de 20 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı 65’e yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze’de hayatını kaybedenlerin sayısının 20’ye, yaralı sayısının da 65’e yükseldiğini duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakanlığın açıklamasında dokuzu çocuk 20 kişinin öldüğü, 65 kişinin de yaralandığı belirtildi, ancak bunların İsrail saldırıları sonucu olup olmadığına ilişkin bilgi verilmedi.

Filistin Sağlık Bakanlığı daha önceki açıklamasında, Gazze Şeridi’nde gerçekleşen patlamada üçü çocuk dokuz kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

İsrail ordusu da Gazze’ye hava saldırısı düzenlendiğini duyurmuş, ülkenin güneyine çok sayıda roket gönderildiğini açıklamıştı.

Filistin: Gazze’de 20 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı 65’e yükseldi

İsrail Meclisi boşaltıldı

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’in birçok bölgesine roket atıldığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin direniş gruplarının İsrail’e Mescid-i Aksa’daki polisleri çekmesi için verdiği sürenin dolmasının ardından İsrail’in bazı bölgesinde siren sesleri duyulmaya başlandı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Batı Kudüs ve Beyt Şems kentlerinde sirenlerin çaldığı, İsrail’in güneyine de çok sayıda roket gönderildiği belirtilirken daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

Ayrıca Gazze’den atılan anti tank mermisi nedeniyle İsrailli bir sivilin yaralandığı belirtildi.

Öte yandan İsrail’in Kanal 12 televizyonunda yer alan haberde, Gazze’den Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine altı roket atıldığı aktarıldı.

Roketlerden birinin Batı Kudüs’ün banliyölerinden Mevasseret Zion’da bir eve isabet ettiği ve hafif hasar oluştuğu ifade edildi.

Roket sirenlerinin çalınması nedeniyle Batı Kudüs’te korku ve panik havası yaşandı.

Sirenler nedeniyle İsrail Meclisi boşaltıldı, Yahudilerin kutladığı‘Kudüs günü’ nedeniyle düzenlenen bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı.

Öte yandan, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubyede yaptığı yazılı açıklamayla roket atışlarını doğruladı.

Filistin: Gazze’de 20 kişi hayatını kaybetti, yaralı sayısı 65’e yükseldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!