Gizli protokolün detayları ortaya çıktı! İşte Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’a söz verdiği bakanlıklar…

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın imzaladığı gizli protokol çok konuşuldu. Seçimden sonra ortaya çıkan protokole göre, Zafer Partisi’ne İçişleri Bakanlığı ile birlikte 2 bakanlık ve MİT Başkanlığı verilecekti. Gazeteci Fatih Altaylı da, Kılıçdaroğlu ve Özdağ arasındaki gizli protokolde yer alan diğer 2 bakanlığın hangisi olduğunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gazeteci Fatih Altaylı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında ikinci turdan önce imzalanan gizli protokolün perde arkasını yazdı.

Bugünkü yazısında “Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’a verdiği bakanlıklardan biri İçişleri Bakanlığı idi ama diğer iki bakanlık hangisi idi?” sorusuna yanıt veren Altaylı, Kılıçdaroğlu-Özdağ arasındaki görüşmeleri şöyle özetledi:

“Ümit Özdağ İçişleri, Milli Eğitim ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nı talep etti.

Kılıçdaroğlu ‘İçişleri tamam, Kültür ve turizmi ikiye böleriz. Kültür’ü size veririz. Milli Eğitim’i veremem’ dedi. Özdağ ‘İsterseniz partinizle ve ortaklarınızla konuşun. Sonra kesinleştirelim’ önerisini getirdi. Kılıçdaroğlu ‘Gerek yok. Partim bana tam yetki zaten verdi. Size vereceğim bakanlıklar da CHP’ye düşen bakanlıklar. Sorun yok’ deyince Ümit Özdağ bunu bir protokole bağlamayı önerdi. Kılıçdaroğlu ‘Protokol olur ama tek nüsha olur. Bende kalır’ dedi.

Özdağ ‘Bana güvenmiyorsanız, seçimden sonra nasıl birlikte çalışacağız. O zaman vazgeçelim’ dedi. Bunun üzerine protokol iki nüsha olarak düzenlendi.  Biri Kılıçdaroğlu’nda, biri Ümit Özdağ’da kaldı.

Ben bunu seçimden önce duydum, tek taraflı olarak öğrendim. Ama yalanlanması halinde elimizde tek bir belge bile olmadığı için yazamadım. Beni şaşırtan ise Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunu sadece milletten değil, kendi partisinden bile saklamış olması oldu.”

 

Gizli protokolün detayları ortaya çıktı! İşte Kılıçdaroğlu’nun Ümit Özdağ’a söz verdiği bakanlıklar…

Yorumlar kapalı.