Güzel kadınlarla konuşan erkekler dikkat: Aptal yapıyor

Bilim insanlarının yaptığı araştırmada, güzel kadınlarla etkileşime geçen erkeklerin bilişsel işlevlerinin geçici olarak gerileyebileceği sonucunu ortaya koydu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hollanda’daki Radboud Üniversitesi’ndeki psikologlar, içlerinden birisinin; çekici bir kadından aşırı etkilenip, ev adresini bile unutması sonucunda bir deney yapmaya karar verdi.

Diğer erkeklerin de aynı şekilde etkilenip etkilenmediğini görmek için 40 heteroseksüel erkek öğrenci üzerinde bir araştırma yapıldı. Erkek öğrenciler, oldukça basit bir hafıza testinden geçti.

7 DAKİKALIK SOHBET SONRASI HAFIZA TESTLERİ DÜŞTÜ

Hindistan Times’ın haberine göre; ikinci aşamaya geçmeden önce öğrenciler, araştırma ekibinin kadın üyeleriyle yedi dakika boyunca sohbet etti. Bunun üzerine tekrar hafıza testine alındılar. Ancak bu kez hafıza testinden alınan puanlar, ilk teste göre düşüktü.

KADINLARDA DEĞİŞİKLİK GÖRÜLMEDİ

Aynı test ve aşamalar, bir grup kadın denek üzerinde de gerçekleştirildi. Ancak hem erkeklerle hem de kadınlarla konuşan kadın deneylerin hafıza testinden aldığı puanlar değişmedi.

Bulgularıyla ilgili bir raporda araştırmacılar şöyle dedi: “Erkeklerin bilişsel işlevlerinin çekici bir kadınla etkileşimden sonra geçici olarak gerileyebileceği sonucuna vardık.”

İngiliz Psikoloji Derneği üyesi psikolog Dr. George Fieldman, bulguların erkeklerin genlerini aktarmanın yollarını düşünmeye programlanmış olduğu gerçeğini yansıttığını söyledi. “Bir erkek güzel bir kadınla tanıştığında, ona ‘üreme odaklı’ yaklaşır. Fakat bir kadın zenginlik, gençlik ve nezaket gibi başka özelliklerin de işaretlerini arar.”

Güzel kadınlarla konuşan erkekler dikkat: Aptal yapıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!