Habertürk yazarı Bülent Aydemir: Bedelli askerlik ücreti 150 bin liraya çıkıyor

Asgari ücret zammının ardından bedelli askerlik ücretinin ne kadar olacağı merak konusu oldu. Habertürk yazarı Bülent Aydemir, bedelli askerlik ücretinin 150 bin liranın üzerine çıkacağını yazdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Habertürk yazarı Aydemir, bedelli askerlik ücretinin 150 bin liraya çıkacağını yazdı. Yıldırım, “Asgari ücreti 8 bin 500 TL olarak açıkladı. Bunun memur maaşlarına da uygulanacağını düşündüğümüzde; yaklaşık yüzde 55’lik artış; bedelli askerlik ücretini 150 bin TL’nin üzerine çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

Aydemir’in yazısının ilgili kısmı şöyle;

“Sevgili okurlarım bana bedelli askerlik konusunu sürekli soruyor. Hem ücretin ne kadar olacağı hem de kontenjanın dolup dolmadığı konusunda sorular geliyor. Çünkü kontenjan dolduğunda kuraya kalma riski var ve bedelli ücreti asteğmen maaşına endeksli olduğu için sürekli artıyor.

Hele bu yüksek enflasyon oranında ve kredi faizlerinin oldukça yükseldiği bu dönemde bedelli askerlik yapmak isteyenler ekonomik olarak bir hayli zorlanacak gibi görünüyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da asgari ücreti 8 bin 500 TL olarak açıkladı. Bunun memur maaşlarına da uygulanacağını düşündüğümüzde; yaklaşık yüzde 55’lik artış; bedelli askerlik ücretini 150 bin TL’nin üzerine çıkarıyor.

Halihazırda bu yılki bedelli askerlik ücreti 100 bin lira civarında. Yasa gereği bedelli askerlik ücreti 6 asteğmen maaşına endekslenmiş durumda. Bir asteğmenin maaşının ortalama 17 bin 500 TL olduğu göz önüne alındığında bedelli ücreti yılbaşına kadar 105 bin lira uygulanacak…”

Habertürk yazarı Bülent Aydemir: Bedelli askerlik ücreti 150 bin liraya çıkıyor

Yorumlar kapalı.