Hakan Peker’in saplantılı hayranıyla başı dertte: 480 ayrı hesaptan taciz eden kişiyi mahkemeye verdi

Sosyal medyadan mesajlar atarak aşkına karşılık alamayan ve şarkıcı Hakan Peker'e adeta hayatı zindan eden saplantılı hayran hakkında yargılama başladı. 13 yıl 11 aya kadar hapsi istenen Tuğba B.'nin davadan sonra da ünlü şarkıcıya tacizlerinin devam ettiği ve yeni soruşturmalar açıldığı, uzaklaştırma kararlarını ihlal ettiği için ceza bile aldığı belirlendi. Mahkeme, duruşmaya gelmeyen sanığın yeniden katılmaması halinde yakalama kararıyla duruşmaya getirileceği uyarısı yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Pop müziğinin efsane isimlerinden şarkıcı Hakan Peker, sosyal medyadan kendisine aşk mesajları atan, karşılık alamadığında küfür ve hakaret içerikli yorumlar yapan takipçisinden şikayetçi oldu.

Sabah’ın haberine göre 34 yaşındaki platonik aşık Tuğba B. hakkında “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından 13 yıl 11 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Dava kapsamında sanığın “Karam” parçasının çıkmasının ardından yıllarca Peker’e aşk beslediği, 480 ayrı hesap açarak şarkıcıya ısrarlı mesajlar attığı belirlenmişti.

“ESAS MAHKEMEDE İFADE VERECEĞİM”

İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya Hakan Peker’in avukatı katılırken, Peker’e platonik aşk besleyen Tuğba B. katılmadı.

Mahkeme hakimi sanık Tuğba B.’nin ifadesinin alınması için ikametinin bulunduğu Kocaeli’deki mahkemeye yazı yazıldığını ancak sanığın davanın esas mahkemesinde ifade vereceğini söylediğini belirtti.

“İHLALDEN CEZALANDIRILDI”

Şarkıcı Peker’in avukatı sanık hakkında şikayetlerinin devam ettiğini kaydederek, “Hakkında zorla getirme kararı verilsin. Dava açıldıktan sonra da benzer eylemlerde bulunduğu için yeni soruşturmalar da açıldı. Aile mahkemesinden uzaklaştırma kararı da almıştık ve ihlal ettiği için cezalandırıldı” dedi.

Mahkeme, sanığın bir sonraki celse mazeretsiz şekilde duruşmaya katılmazsa hakkında yakalama kararı çıkarılarak duruşmaya getirileceğini belirtti.

Hakan Peker’in saplantılı hayranıyla başı dertte: 480 ayrı hesaptan taciz eden kişiyi mahkemeye verdi

Yorumlar kapalı.