HDP’li Gergerlioğlu: “Türk lirasının, karşısında değer kaybetmediği tek para birimi Suriye’nin lirası”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Türk lirasının, 2021'de karşısında değer kaybetmediği tek para birimi, 10 yıldır iç savaşta olan Suriye'nin lirası." dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, bugünün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olduğunu anımsatarak engellilerin Kovid-19 salgını döneminde yaşadığı sıkıntılara işaret etti.

Salgın döneminde engellilerin istihdam oranının yüzde 19 düştüğünü ifade eden Gergerlioğlu, “Kendilerine dağıtılan aylıklar konusunda büyük bir kayıpları var çünkü bir ayda yüzde 50 devalüasyon gelişti. Onlar şu an çok büyük zorluklar yaşıyor.” diye konuştu.

Engellileri ekonomik ve sosyal hayata katmaya yönelik uygulamaların hayata geçirilmesi gerektiğini dile getiren Gergerlioğlu, engellilerin kaliteli eğitim almalarının sağlanması gerektiğini belirtti.

Gergerlioğlu, Türkiye’de ekonomik açıdan büyük sorunların yaşandığını savunarak “Türk lirasının, 2021’de karşısında değer kaybetmediği tek para birimi 10 yıldır iç savaşta olan Suriye’nin lirası. O kadar büyük bir ekonomik felaket yaşıyoruz çünkü insan hakları ve özgürlüklerden uzaklaştığınız zaman olacak olan budur.” değerlendirmesini yaptı.

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Cumhur İttifakı’nın iktidardan çekilmesi gerektiğini savunarak HDP’nin artık seçime gidilmesini istediğini aktardı.

HDP’li Gergerlioğlu: “Türk lirasının, karşısında değer kaybetmediği tek para birimi Suriye’nin lirası”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!