İhanetle suçladığı eşini ormana götürüp üzerine benzin dökerek yakmıştı! Mahkemede şoke eden açıklamalar

Tekirdağ'da Ayşe Aydın'ı ağır yaralayan Ekrem Aydın hakkında müebbet hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması görüldü. Duruşma sonunda konuşan Aydın, “Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde boşanma aşamasında olduğu Ayşe Aydın’ı avukata gitme bahanesi ile götürdüğü ağaçlık alanda yakarak ağır yaralayan ve hakkında müebbet hapis istemiyle dava açılan Ekrem Aydın’ın yargılanmasına başlanıldı.

Tekirdağ 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmaya Ayşe Aydın, avukatları ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı adına bir avukat katıldı. Ayşe Aydın, olay sırasında yanan elbisesi ile duruşmaya katıldı. Tutuklu Sanık Ekrem Aydın ise SEGBİS aracılığı ile duruşmaya katıldı. Duruşmaya katılan Ayşe Aydın’ın ifadesine başvurulurken, Ekrem Aydın ise aldatıldığını iddia ederek tahrik indirimi talep etti.

“HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİNDEN YARARLANMAK İÇİN İFTİRA ATIYOR”

Ayşe Ekrem’in avukatı Çağlar İmer yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dosya kapsamında sanık olan Ekrem Aydın isimli şahsın, müvekkilim Ayşe Aydın’ı canavarca hislerle eziyet çektirerek, tasarlayarak, kasten adam öldürme suçuna ilişkin olarak oluşan yargılama neticesinde şu aşamada dosyalardaki aşamalar giderilemediğinden dolayı dosya şubat ayına ertelendi. Yalnız dosya kapsamında emniyet aşamasında olsun, savcılık aşamasında olsun müvekkilime yönelik yapmadığı halde türlü iftiralarla, kendisini haksız tahrik indiriminden yararlandırmak için sürekli iftira attığı görülmektedir. Bizim sayın mahkemeden talebimiz bu iftiralara engel olunması. Bu türlü kadına karşı uygulanan şiddettin, artık toplumun kanayan yarası olduğunu belirtmek amaçlı olarak biz bu beyanların itibar görmemesini talep ettik.  Bundan sonra yapılacak yargılama sürecinde, gerekli hususlar giderildikten sonra mahkeme tarafından gerekli olan cezalandırılmanın verileceğinin kanaatindeyiz.”

“EN AĞIR CEZA VERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Ayşe Aydın’ın babası Teknur Karataş ise, “Bir baba olarak benimde çok canım yanıyor. Bundan sonra böylelerine en ağır ceza verilmesini istiyoruz. Başka annelerin, babalarının canlarının yanmamasını istiyorum” dedi. Ayşe Aydın ise gazetecilere tek cümlelik yanıt vererek, “Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi.

Duruşma, dosyalardaki eksikliklerine giderilmesi için 18 Şubat’ta yapılamak üzere ertelendi.

İhanetle suçladığı eşini ormana götürüp üzerine benzin dökerek yakmıştı! Mahkemede şoke eden açıklamalar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!