İlişki uzmanı, mutsuz evlilikleri bitirmenin doğru zamanını açıkladı

Bir ilişki uzmanı, mutsuz evlilikleri olan ebeveynleri, çocuklarının evdeki gerginlikleri fark etme ihtimalinin yüksek olduğuna dair uyardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlişki danışmanı ve çöpçatan Paul Carrick Brunson, izleyicilerin sorularını yanıtlamak için 14 Nisan Cuma sabahı ITV’nin Lorraine programına konuk oldu.

Mutsuz bir evliliği çocuklar için sürdürmenin daha iyi olup olmadığını soran bir izleyiciye Brunson kesin şekilde hayır cevabını verdi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Brunson “Bu zor bir soru çünkü çocuklarınız için doğru olanı yaptığınızı düşündüğünüzden evliliğinizi sürdürmeyi arzu etmenizi anlıyorum ama bu aslında çoğu zaman en iyi seçenek değil” dedi. Brunson sözlerini şöyle sürdürdü;

“Mutsuz bir evliliğiniz varsa, sizi temin ederim ki çocuklarınızın bunu biliyor. Muhtemelen anlaşmazlık vardır ya da belki de hiç duygu yoktur ve sizin yaptığınız şey şu: Çocuk davranışlarını nasıl şekillendireceğini sizden öğreniyor. Gördükleri şey de ebeveynlerinin yaptıkları.”

İlişki danışmanı şöyle devam etti:

“Bu en nihayetinde depresyona, strese, anksiyeteye ve en kötüsü de ilişkilerini aynı şekilde yürütmelerine yol açar.

Bu yüzden ben böyle bir durumda boşanma taraftarıyım. Çocuğunuz için daha istikrarlı bir ortam yaratabilir ve düzgün davranış modeli sunabilirsiniz ki bu da kendini sevmektir.”

Başka bir izleyicinin, bir ilişkiyi bitirmenin doğru zamanın ne olduğunu sorması üzerine Brunson “Bu soruyu soruyorsanız ve bu ilişkide olmak istemiyorsanız, muhtemelen durum çok ağır hale gelmiş” dedi.

“Bir ilişkiyi sürdürmekle ilgili suçluluk duymayın” diyen Brunson, “Popüler kültür bize hayattaki en kötü şeyin yalnız kalmak olduğunu hissettirir. Hayır. Hayattaki en kötü şey bir ilişki içindeyken yalnız olmaya devam etmektir.” ifadelerini kullandı.

Married At First Sight UK ve Celebs Go Dating’in sunucularından biri olarak tanınan uzman, Jamie Oliver’ın, eşi Jools’la nikah tazelemesinin ardından nikah tazeleme üzerine de konuştu.

TV programcısı şefin nikah tazelemesiyle ilgili sevdiği şeyi açıklayan Brunson, Oliver’la Jools’un bunu 5 çocuklarının önünde gerçekleştirme kararının “iyi davranış modeli” sunacağını söyledi.

Brunson “Sonuçta başarılı bir evliliğin çok çaba göstermekten, zor zamanlardan geçerken taviz verdiğinizden emin olmaktan, kaliteli zaman geçirmekten başka sırrı yok. Güçlü bir evliliğin tek ‘sırrı’ bu” diye ekledi.

İlişki uzmanı, mutsuz evlilikleri bitirmenin doğru zamanını açıkladı

Yorumlar kapalı.