İmamoğlu’ndan ‘değişim’ açıklaması: Vatandaşa karşı sorumluluğumuz var, zamanı geldiğinde açıklayacağım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Değişim şarttır, değişim iyidir, eksikleri yanlışları tekrarlayarak kazanamayacağımız nettir" dedi. Öte yandan İmamoğlu, kendisini hedef alan Bahçeli'ye 2019 seçimlerini hatırlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 14-28 Mayıs seçim yenilgisinden sonra değişim talepleri sürüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu talebini bir kez daha yineleyerek, “Değişim şarttır, değişim iyidir, eksikleri yanlışları tekrarlayarak kazanamayacağımız nettir. Başta benim partim olmak üzere bütün muhalefetin özeleştri yapması şarttır” diye konuştu.

Söğütlüçeşme-Yenidoğan metro hattı tanıtım toplantısında konuşan İmamoğlu, değişime dair yakın bir süreçte açıklama yapabileceğini vurguladı. “Partinin kurumsallığına aykırı ve parti hiyerarşi içerisindeki saygıya aykırı asla hareket etmedim, etmem” diyen Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bunun bir usulü vardır. Partinin kurumsallığına aykırı ve parti hiyerarşi içerisindeki saygıya aykırı asla hareket etmedim, etmem. ama elbette ki vatandaşa karşı sorumluluğumuz, milletimiz ve devletimize karşı sorumluluğumuz her şeyin önündedir. Bunu da en doğru zaman en doğru üslupla kamuoyuyla paylaşmaktan geri durmam. Zamanı geldiğinde paylaşacağım. Geç olmadan paylaşmak zorundayım. doğru zaman olmak zorunda. Buna yönelik çalışmalar sürüyor.”

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında CHP’li belediyeleri hedef alarak, “İstanbul, Ankara, İzmir büyükşehir belediyeleri başta olmak üzere diğer büyükşehir belediyelerinin marka şehirler anlayışıyla yönetilmesi önemlidir. İstanbul 5 yılını kaybetmiş, tarihin gerisine düşmüştür. Aynı durum Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Tekirdağ, Aydın, Hatay için de geçerlidir. CHP’li büyükşehir belediye başkanlarının ayak oyunlarından, parti içi cepheleşmeden başka bildikleri tek bir şey yoktur. Türk milleti mahalli idarelerin üzerine düşen zillet gölgesinden kurtulmalıdır” dedi.

İmamoğlu Bahçeli’nin bu açıklamalarına değinerek, “2019 seçimlerinde İstanbul’u kaybeden, yenilen demokrasi tokadının bunalımı seçimi kaybedenlerde sürüyor” yanıtını verdi.

İmamoğlu’ndan ‘değişim’ açıklaması: Vatandaşa karşı sorumluluğumuz var, zamanı geldiğinde açıklayacağım

Yorumlar kapalı.