istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

İşitme engelliler federasyonunda ikinci dayak görüntüleri

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Faruk Demir'in işitme engelli bir kişiyi darp etmesi nedeniyle tutuklanmasının ardından As Başkan Faruk Demir'in de bir kişiyi dövdüğü görüntüler yayınlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyada, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Faruk Demir’in işitme engelli bir kişiyi darp ettiğine ilişkin görüntüler yayınlandı.

Gazeteci Alican Uludağ’ın ankaragazetecisi.com’daki haberine göre İstanbul’da çekilen darp görüntülerinde Federasyon Başkanı olan ve bir süre önce işitme engelli bir kişiyi darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Fırat Kaya da gözüküyor. Fırat Kaya gibi işitme engelli olan ‘Keko Başkan’ lakaplı Faruk Demir’in genç adamı neden darp ettiği anlaşılmıyor. Kalabalık bir odada gerçekleşen darp olayında başka kişiler de engelli gence yumruk atıyor.

Sosyal medyada ‘Fırat Delikanlı’ rumuzlu Fırat Kaya, işitme engelli olan eşcinsel bir kişiye şiddet uyguladığı anlara ait görüntüleri sosyal medyadan paylaşmıştı. Sosyal medyada oluşan tepki üzerine Fırat Kaya geçen ay tutuklanmıştı.

FEDERASYONDAN ÇIKARTILDI

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, Faruk Demir’in federasyondan ilişiğinin kesildiğini belirterek olayı kınadı. Kihtir’in açıklamasında şöyle denildi:

“Sosyal Medya ve İnternet üzerinden yayın yapan haber sitelerinde çıkan Yönetim Kurulu Üyemiz Faruk Demir ile ilgili çıkan haberleri çok büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile öğrenmiş bulunmaktayım. Ortaya çıkan bu haberlerin ardından ilgili kişinin Federasyonumuzdan ilişiği kesilmiş olup, böyle bir olayla federasyonumuzun gündeme gelmesinden camia olarak utanç duymaktayız. Bu olayların geçtiği yerin hiçbir şekilde federasyonumuza ait bir kurum ya da kuruluş olmadığını kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Federasyonumuzun hiçbir şekilde kurum olarak ilgisi olmadığı bu çirkin olayı Camia olarak kınıyoruz.”

İşitme engelliler federasyonunda ikinci dayak görüntüleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!