İstanbul’da ulaşıma zam

İstanbul’da elektronik bilet fiyatları, taksi, taksi dolmuş, minibüs fiyatlarına yüzde 36; servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) zam talebini oybirliğiyle kabul etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

UKOME‘nin aralık ayı olağanüstü toplantısı İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir başkanlığında 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıda elektronik bilet ile taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ücretlerine zam ve Adalar’da elektrikli araç alımı teklifi görüşüldü.

Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü (TUHİM) tarafından, yakıt giderleri, elektrik, dolar ve asgari ücretin artışlarını gerekçesiyle elektronik bilet, taksi, taksi dolmuş ve minibüs fiyatlarına yüzde 36 zam talep edilirken, servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapılması önerildi.

Yapılan görüşmeler sonunda elektronik bilet fiyatları, taksi, taksi dolmuş, minibüs fiyatlarına yüzde 36 ve servis ücretlerine ise yüzde 27 zam yapılması teklifi oybirliğiyle kabul edildi.

Ulaştırma Altyapı Bakanlığı Birinci Bölge Müdürü Serdar Yücel, teklife kabul oyu verirken, “Şerhli kabul ediyoruz” dedi.

 

İstanbul’da ulaşıma zam

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!