Kabine bugün toplanıyor: Masada hangi başlıklar var?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplanacak. Toplantıda, 1 Ekim’de açılacak yeni yasama dönemi öncesinde Meclis’in önündeki düzenlemeler ve sosyal konut kampanyasındaki son durum masaya yatırılacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine toplantısı, Erdoğan’ın Özbekistan ve ABD temasları nedeniyle geçtiğimiz hafta yapılamamıştı.

Hürriyet’in haberine göre; Kabinede Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü ve BM Genel Kurulu kapsamında yürüttüğü temasların detayları ele alınacak. 1 Ekim’de açılacak yeni yasama dönemi öncesinde Meclis’in önündeki düzenlemeler de önemli toplantının başlıkları arasında yer alacak. Rusya ve Ukrayna arasında esir değişiminin ardından Türkiye’nin arabuluculuğunda kalıcı ateşkesin sağlanmasına dönük atılabilecek adımlar kabine gündeminde olacak.

Rusya’nın kısmi seferberlik ilanı

Bu kapsamda Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski ile yapmayı planladığı telefon görüşmeleri öncesinde Türkiye’nin önerileri ve Moskova’nın kısmi seferberlik ilanı da konuşulacak.

Toplantıda yüksek enflasyona karşı alınacak yeni önlemler, Mir Kart alternatiflerinin ele alındığı İstanbul’daki ekonomi toplantısının detayları, sosyal konut kampanyasındaki son durum da masaya yatırılacak.

Toplantıda alınan kararları Erdoğan, ‘Millete Sesleniş’ konuşmasıyla kamuoyuna duyuracak.

Kabine bugün toplanıyor: Masada hangi başlıklar var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!