istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Kabine bugün toplanıyor: Masada seçim ve deprem var

Mart ayının ilk kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 15.00'te toplanacak. 11 ili vuran deprem ve seçim sürecinin Kabine'nin ana gündem maddesi olması bekleniyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beştepe’de yapılacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda, 11 ili vuran deprem bölgesindeki son durum ele alınacak. Bölgede atılması gereken adımlar masaya yatırılacak.

Ciddi kira artışları da kabinenin gündeminde olacak

Geçiş sürecinde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşa sürecinde gelinin son durum değerlendirilecek. İlgili bakanların yapılan çalışmalar hakkında kabineye bilgi vermesi bekleniyor. Depremin ardından bazı illerde görülen ciddi kira artışları da kabinenin gündeminde olacak.

Kabine’nin bir diğer gündem maddesi ise Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret etmişti. Seçim tarihini netleştirecek adımın da kabinede istişare edilmesi bekleniyor. Kabine toplantısında terörle mücadele ile ekonominin yanı sıra iç ve dış gelişmeler de ele alınacak.

Kabine bugün toplanıyor: Masada seçim ve deprem var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!