Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Erdoğan’ı küplere bindirecek sözler! “Askeri konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız”

Deprem felaketinde askerin sahada olup olmadığı yönünde tartışmalar sürerken Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan çok konuşulacak bir açıklama geldi. "Afet operasyonunun içinde askeri konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız" diyen Kınık’ın sözleri canlı yayına damga vurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızılay Başkanı Kerem Kınık‘ın CNN Türk’teki katıldığı bir programdaki “Afet operasyonunun içinde askeri konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız. Kendi içerinizde sivil asker işbirliği mekanizmanız geçmiş dönemlerde çökertildiği için bu mekanizmadan faydalanamıyorsunuz.” sözleri dikkat çekti.

CNN Türk canlı yayınına katılan Kınık, afet koordinasyonunu şu ifadelerle eleştirdi:

“Afet yönetiminin yeniden ele alınması lazım. Sahada bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz şey şu an çadır değil, teyit edilmiş bilgi ve koordinasyon gücü. ABD’de hastane öncesi acil, ilk yardım, arama kurtarma bütün bu sorumluluklar itfaiyededir. Üç tane meslek grupları var itfaiyeciler, doktorlar ve askerler.

Askerler zaten olağanüstü durum için, afet için yetiştirilmiş insanlardır. Siz afet operasyonunun içerisinde askeri konumlandırmazsanız, askeri kapasiteyi konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız.”

Kızılay Başkanı Kerem Kınık’tan Erdoğan’ı küplere bindirecek sözler! “Askeri konumlandırmazsanız yanlış yaparsınız”

Yorumlar kapalı.