Konser vereceği sahne çökmüştü; Tarkan’dan yeni açıklama

İzmir'in 9 Eylül'de düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yılı kutlama programı kapsamında megastar Tarkan'ın sahne vereceği platformda dün gece saatlerinde çökme meydana geldi. Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Tarkan, yeni konser alanını duyurarak, "Nazarımız da çıktığına göre İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayabiliriz" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü olan 9 Eylül (yarın) tarihinde, Kordonboyu’nda Tarkan’ın vereceği konser öncesi kurulan sahnedeki dev platform dün akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen sebepten dolayı çöktü.

Facianın eşiğinden dönülen olayın ardından adrese çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, 1 kişinin hafif yaralandığı öğrenildi.

“Konserle ilgili bilgilendirme yapacağız”

Yaşamaların ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Tarkan’ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz. Konserle ilgili tekrar bilgilendirme yapacağız.” dedi.

Konser vereceği sahne çökmüştü; Tarkan'dan yeni açıklama

“Konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız”

Megastar Tarkan ise, “İzmir’e giderken sahnemin yıkıldığı haberini aldım. Çok üzüldüm ama can kaybı ve yaralı olmamasına çok sevindim. Emek veren herkesin ve ekip arkadaşlarımın iyi olduğunu bilmek beni çok mutlu etti. Herkese çok geçmiş olsun. Bu arada ben yoldayım. İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız” açıklamasını yaptı.

Sabah saatlerinden itibaren çöken çelik platformun sökümüne başlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye araçları ve 6 adet vincin yeni bir kaza riskine karşı sabitlediği platform parça parça kaldırılıyor. Kordon’daki şiddetli rüzgar sebebiyle önce platformdaki brandaların kaldırılacağı, ardından da sahnedeki sistemlerin parça parça kaldırılacağı öğrenildi.

Konser vereceği sahne çökmüştü; Tarkan'dan yeni açıklama

Gündoğdu Meydanı’nda hazırlık

Öte yandan Cumhuriyet Meydanı’ndaki sahnenin çökmesinin ardından konser için Gündoğdu Meydanı’nda hazırlık yapıldığı öğrenildi. Konserin yeni yerinin bildirileceği resmi açıklama beklenirken, Cumhuriyet Meydanı’nda yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Konser vereceği sahne çökmüştü; Tarkan'dan yeni açıklama

“Nazarımız çıktı!”

Tarkan da basına yansıyan haberlerin ardından Twitter sayfasından paylaşımda bulunarak, “Güzel İzmir yarın akşam Gündoğdu Meydanı’na hepinizi bekliyorum. Nazarımız da çıktığına göre İzmir’in kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla kutlayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Soyer’den peş peşe açıklama

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de Tarkan’ın tweetini alıntılayarak, “Büyük bir özenle sahneyi kuran ve beklenmedik bir kazayla karşılaşan ekibinize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tarihe geçecek kutlama için hazırız” ifadelerini kullandı.

Soyer, daha sonra bir paylaşımda daha bulunarak, “Zafer coşkumuz engel tanımaz. Megastar Tarkan konseri, Gündoğdu Meydanı’nda, Türkiye tarihinin en görkemli sahnesinde olacak. Tüm Türkiye’yi yarın akşam ikinci yüzyılın başlangıcına tanıklık etmeye davet ediyorum” dedi.

 

Konser vereceği sahne çökmüştü; Tarkan’dan yeni açıklama

Yorumlar kapalı.