istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Kral Charles “iklim değişikliğiyle mücadele için” saraydaki havuzun ısısını düşürmüş

Çevre ve iklim konularına yönelik hassasiyeti olduğu söylenen Kral Charles'ın tahta geçtikten sonra enerji tasarrufu sağlamak için Buckingham Sarayı'ndaki havuzun sıcaklığını düşürdüğü ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Independent Türkçe’nin Times’a dayandırdığı haberine göre kraliyet kaynakları, Charles’ın bu kararının ardından havuzda vakit geçiren saray çalışanlarının soğuk suda üşüdüklerini söyledi. Saraydan bir kaynak, “Havuzu kullanan birkaç kişi suyun ısısının düştüğünü ve alıştıklarından biraz daha soğuk olduğunu söyledi. Onlara suyun ısısının bizzat Kral’ın talimatıyla düşürüldüğü söylendi” ifadelerini kullandı.

Futurism isimli site, iklim değişikliğiyle mücadele için havuz suyunun ısısını düşüren Kral Charles’ın özel jetlerle seyahat ettiğine dikkat çekti. Enerji tasarrufu için saraydaki gereksiz ışıkların kapalı tutulmasını da isteyen Kral Charles’ın çok soğuk ortamlarda yaşamayı sevdiği de biliniyor. Konuyla ilgili konuşan bir kaynak, “Bir ateş yakılması için çok iyi bir sebep olması gerektiğini düşünüyor ve dışarıda hava ne olursa olsun bir odayı neden ısıtmak istediğiniz bilmek istiyor. Bunu israf olarak görüyor” dedi.

Öte yandan Kral Charles’ın haftada bir gün kendisine vegan yemekler pişirecek özel bir aşçı arayışında olduğu belirtildi. Times’a konuşan bir kraliyet kaynağı, “Charles haftada bir gün vegan diyet yapıyor ve çevresel nedenlerle et, balık ve süt ürünü tüketmiyor. Ayrıca kraliyet üyelerinin enerji kullanımlarını düşürme hedefini son yıllarda bir öncelik haline getirmiş durumda” dedi.

Kral Charles “iklim değişikliğiyle mücadele için” saraydaki havuzun ısısını düşürmüş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!