Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığını konu alan The Crown’ın yapımına ara verilecek

Kraliçe II. Elizabeth'in hükümdarlığını konu alan Netflix dizisi The Crown'ın 6. sezonunun yapımı, Kraliçe'nin ölümünün ardından durduruldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığını konu alan Netflix dizisi The Crown’ın 6. sezonunun yapımı, Kraliçe’nin ölümünün ardından durduruldu.

Haberi dizinin yaratıcısı Peter Morgan’a yakın kaynaklar doğrularken, Netflix’ten henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, The Crown’ın 5. sezonu kasımda yayımlanmaya başlayacak fakat Kraliçe II. Elizabeth’in ölüm haberinin ardından oyuncu seçimleri yeni tamamlanan 6. sezonun yapımına ara verilecek.

6. sezonda Prens Harry’yi oynaması için Rufus Kampa, Prens William’ı oynaması için de Ed McVey seçilmişti. Sezon hakkında ayrıntılar bilinmese de bu oyuncu seçimlerinden Prenses Diana öldükten sonra, 2000’lerin başının işleneceği tahmin ediliyordu.

Kraliçe II. Elizabeth, dizi hakkındaki görüşlerini hiç dile getirmemişti.

Dizinin ilk sezonunda Kraliçe’yi canlandıran Claire Foy ise bir sonraki yıl “diziyi izleme fikrinden nefret ettiğini” söylemişti.

Foy, gerçek bir insanı oynamanın rahatsız ediciliğinden bahsetmişti.

Büyük Britanya’nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth, dün (8 Eylül) İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde hayatını kaybetti.

Kraliçe II. Elizabeth’in hükümdarlığını konu alan The Crown’ın yapımına ara verilecek

Yorumlar kapalı.