istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Kusma şikayetiyle doktora gitti; boğazından ahtapot çıktı!

Singapur’da kusma şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişinin boğazından ahtapot çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Singapur’da kusma şikayetiyle hastaneye giden bir adamı muayene eden doktorlar adamın yemek borusuna bir ahtapotun sıkıştığını fark etti.

Hindistan menşeili haber kanalı Kalingatv’nin haberine göre 2018 yılında yaşanan olayda yemek yedikten sonra kusma şikayetiyle hastaneye giden 55 yaşındaki bir adamın bilgisayarlı tomografisi çekildiğinde yemek borusunda olağandışı yoğunlukta bir kitleye rastlandı.

Kusma şikayetiyle doktora gitti; boğazından ahtapot çıktı!

Endoskopi yöntemiyle yapılan muayenede hastanın yemek borusuna 5 cm kadar saplanan bir ahtapot tespit edildi. Başlangıçta, ahtapot gıda sıvısı ittirilerek çıkarılmaya çalışıldı. Ancak çıkarma işlemi başarısız oldu. Daha sonra gıda sıvısı mideye doğru dikkatlice ilerletildi ve mideye retrofleksleme yapıldı.

Bu işlemin ardından doktorlar ahtapotun başını yakalamak için forseps kullanarak sekiz bacaklı yaratığı hastanın vücudundan nazikçe çekip çıkardı. Hasta işlemden sonra iyileşti ve iki gün sonra taburcu edildi.

Haberde bu durumun ilk olmadığı, 2016 yılında ABD’nin Kansas eyaletinde iki yaşında bir erkek çocuğunun da yemek borusuna ahtapot sıkıştığı belirtildi. Suşi yedikten sonra yemek borusuna ahtapot sıkışan çocuğun hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Kusma şikayetiyle doktora gitti; boğazından ahtapot çıktı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!