Lerzan Mutlu’ya Seren Serengil’e hakaretten para cezası

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan Lerzan Mutlu 8 bin 720 TL adli para cezasına çarptırıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarkıcı Lerzan Mutlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret ettiği gerekçesiyle “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada karar çıktı.

Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Lerzan Mutlu ve müştekiler Seren Serengil ile annesi Nevin Teoman katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık Lerzan Mutlu’nun cezalandırılmasını isteyen müşteki Nevin Teoman’ın avukatı, “Hakaretin muhatabının müvekkilim ve kızı olduğu açıktır” dedi.

Sanık Lerzan Mutlu’nun avukatı da müvekkilinin beraatini isteyerek, “Müvekkilimin yaptığı paylaşımın muhatabı müştekiler değildir ve bu iddia da ispatlanamamıştır. Dosyada atılı suçun işlendiğine dair somut delil bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

Davayı karara bağlayan mahkeme, Lerzan Mutlu’nun “sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 8 bin 720 TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Öte yandan, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Lerzan Mutlu’ya Seren Serengil’e hakaretten para cezası

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!