LGS sınavından tam puan alan başarılı gencin hedefi matematik profesörü olmak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda 500 tam puan alan 12 imam hatip öğrencisinden biri olan Abdullah Tarık Gümüş, gelecekteki hedefini matematik profesörlüğü olarak belirledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ataşehir Şehit Akın Sertçelik Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Ortaokul Bölümü’nde okuyan Gümüş, sınavdaki başarısıyla adını Türkiye birincileri arasına yazdırırken sevincini öğretmenleri ve ailesiyle paylaştı.

Gümüş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınav sürecinin zor geçtiğini söyledi. Sınava hazırlıktan dolayı eve geç saatlerde gittiğini, günde ortalama 10 saat ders çalıştığını anlatan Gümüş, “Kendime de az vakit ayırıyordum. Ancak sınava hazırlanma sürecimi aksatmıyordum. Çok yorucu bir süreç oldu.” dedi.

Gümüş, sınavdan önceki denemelerde 1 kere tam puan yaptığına dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Bazen denemelerde ikişer, üçer yanlışım oluyordu. Sınav sonucunu duyduğumda çok mutlu oldum. Beni tanıyanlar arayarak tebrik ettiler. Açıkçası ben de sınav sonucuna şaşırdım ama tam puan yapmayı çok istiyordum. Yapacağıma da inanıyordum. Sınavdan çıkınca moralim biraz düşüktü. Çünkü Türkçe zordu. Birkaç yanlışım olabileceğini düşündüm. Sınav sonuçları açıklandığında tam puan yaptım, çok mutlu oldum. Sınava hazırlanırken öğretmenlerim ve ailem hep yanımdaydı. Hatta öğretmenlerim ailemden daha çok bile ilgilenmiş olabilir. Çünkü onlarla daha çok vakit geçirdim. Öğretmenlerimle sınava hazırlandım.”

 

LGS sınavından tam puan alan başarılı gencin hedefi matematik profesörü olmak

Tercih dönemini sabırsızlıkla beklediğini aktaran Gümüş, lise tercihinde gönlünde ilk sıranın Kartal İmam Hatip Lisesi olduğunu anlattı.

Gümüş, en sevdiği dersin matematik olduğunu dile getirerek, “Gelecekte hedefim matematik profesörü olmak.” diye konuştu.

İmam hatip okullarının çok kaliteli olduğunu ifade eden Gümüş, “İmam hatip okulları öğretmen kalitesi, imkanları çok iyi. Burada dini eğitimimizi de alıyoruz. Öğrencilerin imama hatip okullarında okumasını tavsiye ediyorum. Burada çok kalitesi eğitim var.” ifadelerini kullandı.

LGS sınavından tam puan alan başarılı gencin hedefi matematik profesörü olmak

Yorumlar kapalı.