MasterChef’te Ömer İbiş’in Mehmet Yalçınkaya ile anısı kahkahaya boğdu

Beşinci sezon, yedinci bölümüyle ekranlara gelen MasterChef'te yarışmacı Ömer İbiş'in Mehmet Şef ile anısı izleyenleri güldürdü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın oturduğu TV8’de yayınlanan yarışma programı MasterChef Türkiye, yeni sezonuyla izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Yarışmada devam edebilmek ve ikinci turu görmek için en iyi tabaklarıyla şeflerin karşısına çıkmaya çalışan yarışmacılar, jüri karşısında kendilerine verilen beş dakikada tabaklarını sunuma hazır hale getiriyor.

7 Temmuz Perşembe akşamı 7’nci bölümü yayınlanan yarışmada, eleme turunda yarışarak ikinci tura geçip yoluna devam etmek isteyen adaylardan Ömer İbiş’in Mehmet Şef’le anısı son bölümü eğlenceli kıldı.

MasterChef'te Ömer İbiş'in Mehmet Yalçınkaya ile anısı kahkahaya boğdu

‘İŞ GÖRÜŞMESİNE GELDİĞİMDE BENİ KOVMUŞTUNUZ’

Şeflere kendinden bahseden Ömer İbiş, ardından Mehmet Yalçınkaya’ya ‘Mehmet Şef’im’ diye seslendi. Yarışmacıya dikkatli bir şekilde bakan Yalçınkaya ise “Seni nereden tanıyorum?” diye sordu.

Mehmet Şef ile anısını anlatan Ömer, “Şefim, 2017 senesinde son görev yaptığınız otele gelmiştim. Beni ilk etapta kovmuştunuz. İş görüşmesine gelmiştim şefim. Ama pantolon tişörtleydim .Siz de beni kovdunuz, ‘Git takım elbiseni giy, özgeçmişini al eline öyle gel. Burası resmi bir işletme’ demiştiniz. Ertesi gün geldiğimde de çok güzel ağırlamıştınız. Tekrar teşekkür ederim. O gün de teşekkür etmiştim sizlere. Ama olmadı yaşımdan dolayı” dedi.

‘GÖRÜŞMELERE TAKIM ELBİSEYLE GELDİM’

Bunun üzerine Somer Sivrioğlu, “Ne dedi Mehmet Şef, mesela geldiğinde?” diye sordu. Somer Şef’e cevap veren yarışmacı ise Mehmet Yalçınkaya’nın kendisine, “Kız arkadaşınla buluşmaya mı gidiyorsun? Bu üstünün hali ne böyle?” dediğini belirtti.

Ardından Somer Şef ve Danilo Zanna’nın “Madem işe almayacağını ilk gün söyleseydin de çocuk takım elbise almasaydı” sözlerine “Ama bir şey öğrendi” karşılığını veren Mehmet Şef, “Neden takım elbiseyle gelmedin?” diye Ömer’e sordu. Yarışmacı da “Görüşmelere öyle geldim şefim” yanıtını verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=kkVoNeFY_ok

ELEMEYİ GEÇEMEDİ

Ömer İbiş, kendisine verilen beş dakikalık sürede tabağını hazırladı.

Tabağını elma ve vişne kurusu ile tütsüleyerek sunan Ömer, sosundaki sarımsak yoğunluğu ve tabaktaki lezzetlerin dengesizliği nedeniyle üç şeften de ‘Hayır’ alarak eleme turuna veda etti.

MasterChef’te Ömer İbiş’in Mehmet Yalçınkaya ile anısı kahkahaya boğdu

Yorumlar kapalı.