Memleket Partisi’nde toplu istifa depremi! Muharrem İnce’ye zehir zemberek sözler

Memleket Partisi Hatay İl Yönetimi'nde toplu istifalar geldi. İl ve 11 ilçe yönetimi ile birlikte 350'yi aşkın üyenin istifa ettiği açıklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin genel başkanı olduğu Memleket Partisi’nde istifalar sürüyor. Partinin Hatay Hatay İl Başkanı da istifa etti.

Memleket Partisi Hatay İl Başkan Vekili Gülden Doğruel Yılmaz, yaptığı açıklamada, “Muharrem İnce verdiği namus ve şeref sözlerini unuttu. Tek amacı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan intikam almak” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi'nde toplu istifa depremi! Muharrem İnce’ye zehir zemberek sözler

Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İtaat eden değil, sorgulayan birey felsefesiyle, yok olan millet iradesini üyeler ile ön seçimle belirlenebilmesi ilkesini kabul edecek, ana ocağımız, CHP’den ayrılıp Memleket Partisi’ni yoktan var ederek bugünlere getirmenin onurunu, şerefini yaşadık.

İl başkanları ve parti toplantılarında ‘Ben yola çıktıklarımı yolda bulduklarıma değişecek kadar karaktersiz değilim, çoluk çocuğun rızkımı benim ve Memleket Partisi’ni bir yere gelmesi için Memleket partisine harcayan il başkanlarımı, 1. Sıra Milletvekili Adayı yapmak benim namus borcumdur’ diyen Muharrem İnce’nin, 1. Sıraları namus ve şeref sözünü unutarak, menfaat karışığında teslim ettiğine şahit olduk.

Bir anda ters esen rüzgarla yelkenlerini şişirip, pusulasız bir gemi gibi okyanusta savrulmaya başladık. Hâl böyle iken Türk gençliğine küçük bir dans figürü dışında, gelecek konusunda başka hiçbir istikamet gösteremeyen bir siyaset anlayışı ile yola devam edilemeyeceğinin kanısına varmış bulunuyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan intikam alma hırsının gençlerimizin aydınlık geleceğinin önüne geçmesine bizden rıza gösterilmesini beklemek, başta Türk Milleti’ne ve Atatürk’ün emanet ettiği Türk gençliğine bir ihanettir.

 

Memleket Partisi’nde toplu istifa depremi! Muharrem İnce’ye zehir zemberek sözler

Yorumlar kapalı.