Canlı yayında duygusal anlar: Meral Akşener Atatürk’ün en sevdiği türküyü söylerken gözyaşlarını tutamadı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında türkülere eşlik ettiği sırada duygusal anlar yaşadı. Gözyaşlarını tutamayan Akşener, programın ilerleyen dakikalarında mutfağa da girdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FOX TV ekranlarında Çağla ile Yeni Bir Gün programına konuk oldu.

Çocukluğundan aile yaşamına kadar birçok konuda açıklamalar yapan Akşener, Selanik Türküsü’ne eşlik ettiği sırada duygusal anlar yaşadı. Akşener ayrıca program formatı gereği mutfağa da girdi.

Annesinin çok güçlü bir karakter olduğunu söyleyen Akşener, “Benim 13 de halam var. Her biri güçlü bir karakter. Dolayısıyla ailemin içinde bu tür rol modellerim” dedi.

İki ablası ve bir ağabeyi ile arasındaki yaş farklarına dikkat çeken Akşener, “Ben 9 sene sonra doğmuşum. Dolayısıyla biraz korunaklı doğmuş bir kız çocuğuyum” şeklinde konuştu.

Çocukluğunda bir erik ağacının üzerinde çok hayal kurduğunu hatırlatan Akşener, “Geleni geçeni dinlerdim. 7-8 yaşlarında roman yazmayı düşünüyordum. İnsanların hayat hikayelerini merak ederdim. ifadelerini kullandı.

“GICIK BİR ÇOCUKMUŞUM”

“Biraz gıcık bir çocukmuşum” diyen Akşener, “Ağabeyimin bir üstü ablam, kız sanat enstitüsünün dikiş bölümüne giderdi. Annem, ben 5-6 yaşlarındayken ağır bir zatürre geçirdi. Dolayısıyla o ablamın baktığı bir çocuğum. Nasıl kızdıysam ablamın ev ödevi olan bluzunu kestim. İntikamcı bir tarafım varmış demek ki. Bir de hiç yalanım yoktur. ‘Ben yaptım’ derim. Bütün köyü ben önde, ablam arkada koşarak geçirdik. Dursun dövsün diye bekledim. Genç kız, mahcup olmasın diye durdum. Bir de öyle duyarlılığım vardı” diye konuştu.

Annesinin “Kul kurar kader gülermiş” dediğini hatırlatan Akşener, “Bir şeyleri istemeyi öğütleyen bir kadındı. Çocuklarını birçok şeye layık bulurdu. Ama itaatten ziyade sabrı öneren bir kadındı. Annem dindar bir kadındı. Sonra felsefe okumaya başladığım zaman annemin determinizm ile çok uyuştuğunu gördüm” değerlendirmesini yaptı.

Ortaokuldaki öğretmeni Zerrin Köksal ile yapılan röportajı izleyen Akşener, onunla olan anılarını anlattı. İYİ Parti lideri daha sonra ise canlı yayın bağlantısı ile ilkokul öğretmeni Ali Özbakır’la görüştü.

TUNCER AKŞENER İLE TANIŞMASINI ANLATTI

Özel hayatına ilişkin konuşan Akşener, “Evlilik hayalimde çok yoktu. Çünkü Kocaeli’nde doğmuş, hele benim doğduğum yıllarda ailesinde siyasetle ilgilenen bir yapı varsa, aynı zamanda okuma-yazma konusunda ilerleyen bir kız çocuğuysanız, özellikleri birer Leyla Atakan olmaktı” şeklinde konuştu.

Hayalinin belediye başkanı seçilmek olduğunu ifade eden Akşener, “Politikaya başlarken de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile başladım. Yani hayatımda evleneceğim diye bir durum yoktu” dedi.

Ağabeyinin evlenmesi ardından annesi ve babası ile İzmit Halıdere’de kiraladıkları eve gittiklerini hatırlatan Akşener, kocası Tuncer Akşener ile burada yaşanan tanışma anılarını anlattı. Ailelerin nişanlanmaya karşı çıktığını anlatan Akşener, “Okullar bitsin istendi. Biz direndik. Ben okulu bitirdim, o okurken nişanlandık.” dedi.

“Ruh eşi misiniz yoksa zıt kutuplar mısınız?” sorusu üzerine Akşener, “Bütün yakınlarım dahil yanlış, eksik, kötü yanlarımı da bilen, gösterebildiğim bir numaralı kişidir. Ben çok iyi bir insanla evliyim. İyi ki O’nunla evliyim. Biz mücadele ile evlendik. Bunun sonucu olarak herhalde çok yaklaşmışız” yanıtını verdi.

42 yıllık evli olduklarını kaydeden Akşener, “Bizim birbirimize karşı çekinmemiz yok. Bu benim siyasi hayatım için müthiş bir şey. Mesela politik bir fırsat doğdu, büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı üzerinden. Bu benim çok istediğim bir şeydi. Çok iyi bir performans gösterdim ama kazanamadım. Ankara’ya çağırdılar. Biz birbirimize ‘hayatımızda ne olursa paylaşacağız’ diye bir söz verdik. Benim eşime, O’nun da bana söylemediği hiçbir şey yoktur” ifadesini kullandı.

EŞİNİN ‘FOTOĞRAF’ TEPKİSİ

Eşiyle birlikte bir düğünde çekilen fotoğrafa değinen Akşener, “Mesela eşimin taktığı bir şeyi söyleyeyim. Boğaziçi mezunu bir adamdan bahsediyoruz ama küçük yerin değerleri bu. Buradan (fotoğraf) eşimi kaldırmışlar FETÖ’yü koymuşlar. O kadar hakarete, iftiraya, eziyete uğradım; hepsinde beni sakinleştiren kocam oldu ama burada o zıpladı. ‘Yazıklar olsun Tayyip Erdoğan’a’ dedi. Bunu onun yakınları yaptı. Başbakandan ya da Cumhurbaşkanından bahsetmiyoruz. Burada bir erkekten bahsediyoruz. ‘Bir kadının yanından kocası kaldırılmaz’ diyor. Ve bunun peşine düştü” şeklinde konuştu.

Program sırasında çalınan Selanik Türküsü’ne eşlik eden Akşener, duygusal anlar yaşadı.

“OĞLUMU O KADAR SEVDİM Kİ, İKİNCİ ÇOCUĞU YAPMADIM”

Anneliği hakkında gelen sorulara yanıt veren Akşener, “Her anne çocuğunu çok ister fakat ben oğlumu (Fatih Akşener) doğurmayı ekstra fazla istedim” dedi.

Hamile olduğunu öğrendiğinde çok sevindiğini anlatan Akşener, “Önce bir test yaptırdım. Hamile olmadığım ortaya çıktı. Bunu oğlum da ilk defa duyacak. Eşime ‘Olmazsa ben seni 1 sene sonra bırakayım’ dedim. Adamı çok seviyorum O’nu mahcup etmemek üzere. O da bana ‘Eğer olmazsa benden olmuyor deriz’ dedi. 10 gün sonra test yaptırdım hamile olduğum ortaya çıktı” diye konuştu.

Akşener, “Sonra oğlum doğdu, 9 aylık yürüdü. Biraz hareketli, biraz gıcık bir çocuktu. Bunu iyi bir şey olarak söylüyorum. Sonuç olarak ben ikinci çocuğu isteyerek yapmadım. Çünkü oğlumu o kadar çok sevdim ki, O’nu bölmeyi istemedim. O da kardeş istemedi. Biz de O’na uyduk” diye ekledi.

İYİ Parti lideri sözlerinin devamında torunlarına duyduğu sevgiyi anlattı.

Canlı yayında duygusal anlar: Meral Akşener Atatürk’ün en sevdiği türküyü söylerken gözyaşlarını tutamadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!