Muharrem İnce’den “sözde sanatçılar” özrü: Üzerimize çok gelindi, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, sanatçılara yönelik sarf ettiği "sözde sanatçılar" ifadesinden dolayı özür diledi. Twitter hesabından paylaşım yapan İnce, "Özür diliyorum, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır" ifadesini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde bir açıklamasında “Sözde sanatçılar” ifadesini kullanmıştı. Fazıl Say, Genco Erkal, Gonca Vuslateri, Şahan Gökbakar ve Gökhan Özoğuz ve birçok sanatçı İnce’nin bu sözlerine tepki göstermişti.

“ÖZÜR DİLİYORUM, SANATÇILARIN BAŞIMIZIN ÜZERİNDE YERİ VARDIR”

Muharrem İnce, gelen eleştirilerin ardından sosyal medya hesabından bir özür mesajı yayınladı. İrlanda asıllı ABD’li yazar John Steinbeck’ten bir alıntı yapan İnce, “Sözde sanatçılar” ifadesinden dolayı bütün sanatçılardan özür dilediğini söyledi.

İnce, özür mesajında şu sözlere yer verdi: “John Steinbeck, ‘Bir insana dengesini kaybettirip, sonra da normal davranmasını bekleyemezsiniz.’ der. Üzerimize çok gelindi. Normalde hiç kullanmadığım bir ifade olmasına rağmen basın toplantısında ağzımdan “sözde sanatçılar” şeklinde bir ifade çıktı. Üzülerek gördüm ki bunu üzerine alınan kıymetli sanatçılarımız olmuş. Bu ifade nedeniyle, bırakın adı geçen kıymetli sanatçılarımızı, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar, sanatçıların başımızın üzerinde yeri vardır.”

Muharrem İnce’den “sözde sanatçılar” özrü: Üzerimize çok gelindi, ülkemin bütün sanatçılarından özür diliyorum

Yorumlar kapalı.