Murat Övüç: ‘Bu linci hiç hak etmedim’

Fenomen ve şarkıcı Murat Övüç, sosyal medyada paylaştığı videodaki sözleri nedeniyle 'Türk milletini aşağıladığı' iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Övüç, "Ülkede deprem olmuş, 10 gün sonra kuaföre gittim ve linç edildim" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren Murat Övüç, 2020 yılında meydana gelen ve Türkiye’yi yasa boğan İzmir depreminin ardından kuaförde saçlarını boyattığı bir video yayınlamış ve eleştiri oklarının hedefinde yer almıştı. Daha sonra kendisine yönelik eleştirilere, “Şu beyinsiz halktan çok sıkıldım’, ‘Cahil halk’ , ‘Sizinle aynı ülkede nefes almak istemiyorum’ şeklinde cümleler söylediği bir videoyla yanıt vermişti.

Bu paylaşımın ardından Övüç’ün, ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına başlandı. İstanbul 44.Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Murat Övüç ve avukatı hazır bulundu.

“BU ÜLKEDE ÇOK KİŞİYE YARDIM ETTİM”

Duruşmada savunma yapan sanık Murat Övüç, sosyal medya kullanıcılarından tepki yağan videodaki sert sözleri için şu ifadeleri kullandı:

Ülkede deprem olmuş, ben de 10 gün sonra kuaföre gittim ve bu nedenle linç edildim. Ben bu ülkede çok kişiye yardım eden biriyim, bu linci hiç hak etmedim.

 

Murat Övüç: Bu linci hiç hak etmedim

“SÖZLERİ HALKA DEĞİL, ELEŞTİRENLERE YÖNELİK”

Sanık Murat Övüç’ün avukatı ise müvekkilinin kullandığı ifadelerin halka yönelik olmadığını, kendisini eleştirenlere yönelik olduğunu belirterek, beraatını talep etti.

Alınan savunmaların ardından mahkeme, eksik hususların giderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

Murat Övüç: ‘Bu linci hiç hak etmedim’

Yorumlar kapalı.