Mustafa Destici’den İmamoğlu’na yapılan saldırı hakkında açıklama: Dadaşlar size meydanı boş bırakır mı?

BBP lideri Destici, Erzurum'da İmamoğlu'nun mitingine katılanların 'PKK kitlesi' olduğunu söyledi, taşlı saldırıyı gerçekleştirenler için "Dadaşlar size meydanı boş bırakır mı" ifadesini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Erzurum’da Ekrem İmamoğlu’nun mitingine katılanlara düzenlenen taşlı saldırıya ilişkin olarak önce “Biz ilkesel olarak şiddet kimden gelirse gelsin tasvip etmeyiz” dedi ardından ise saldırıyı gerçekleştirenleri övdü.

CNN Türk’te soruları yanıtlayan Destici şu ifadeleri kullandı:

“Biz ilkesel olarak şiddet kimden gelirse gelsin tasvip etmeyiz. Bu olayda bir provokasyon var. Üstelik Cumhurbaşkanımızın Büyük İstanbul Mitinginin olduğu gün gölgelemek için yapılmıştır. Terör örgütleri var ve bunlar kışkırtılıyor. Valiliğin belirlediği miting alanları var ve siz orada miting yapmayıp şehrin göbeğine gidiyorsunuz. Orada da PKK kitlesi var. Erzurum Nene Hatun’ların şehridir, bir kahramanlık örneğidir. Size Dadaşlar meydanı boş bırakır mı? PKK ve işbirlikçilerine meydanı boş bırakmaz. Orada Vali Beyi, diğer yetkilileri suçlamak bence yanlıştır, İmamoğlu dönüp kendisine bakacaktır. Sen devlet adamısın Valilik sana nereyi göstermişse gidip orada miting yapacaksın. Kaybettiklerini anladılar, provokasyon yapıyorlar.”

Mustafa Destici’den İmamoğlu’na yapılan saldırı hakkında açıklama: Dadaşlar size meydanı boş bırakır mı?

Yorumlar kapalı.