istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Mustafa Erdoğan kimdir? Mustafa Erdoğan nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

İsmi sıkça duyulan Mustafa Erdoğan’ın kim olduğu sosyal medyada araştırılmaya başlandı. Birçok sosyal medya kullanıcısı Mustafa Erdoğan’ın kim olduğunu ve hayatını merak ediyor. Peki, Mustafa Erdoğan kimdir? Mustafa Erdoğan kaç yaşında, nereli? Mustafa Erdoğan hayatı ve biyografisi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyada birçok kullanıcı Mustafa Erdoğan kimdir sorusunun cevabını arıyor. Vatandaşların ismini sıkça duyduğu isim olan Mustafa Erdoğan’ın hayatı araştırılıyor. Peki, Mustafa Erdoğan kimdir? Mustafa Erdoğan kaç yaşında, nereli? Mustafa Erdoğan hayatı ve biyografisi…

Mustafa Erdoğan kimdir? Mustafa Erdoğan nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

MUSTAFA ERDOĞAN KİMDİR?

Mustafa Erdoğan, (d.1965, Hakkari) Anadolu Ateşi adlı dans grubunun genel sanat yönetmenidir. Hakkârili olup Kürt Pinyanişi aşiretine mensuptur. Mustafa Erdoğan, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde ve Gazi Üniversitesi’nde kamu yönetimi eğitimi almıştır. Yılmaz Erdoğan’ın abisidir.

Mustafa Erdoğan, üniversite yıllarında ve öncesinde halk danslarıyla yakından ilgilenmiş ve çalıştığı topluluklarla birlikte yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen festival ve yarışmalarda birçok ödül almıştır.

Gülben Ergen ile 5 Eylül 2004’te evlenmiş ve çift, 18 Ocak 2007 günü Atlas adında bir erkek çocuğuna sahip olmuştur. Ardından 2009 yılında da çiftin ikiz bebekleri dünyaya gelmiştir. Çift, 12 Nisan 2012 tarihinde anlaşmalı olarak boşanmıştır.

Çalışmaları

1985 yılında Gazi Üniversitesi Halk Dansları Topluluğunu kurarak, Edirne, Kırklareli, Artvin, Van, Bitlis, Hakkâri, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Muğla, Aydın yöre dansları üzerine gruplar hazırlamış ve yarışmalara katılmıştır.

1997 yılında Bilkent Üniversitesi’ndeki halk oyunları üzerine yaptığı çalışmalar “Sultans of the Dance”‘in ilk adımları olmuştur.

1997-2000 Anadolu halk dansları adımları üzerine, derleme ve koreografik çalışmalar yapmış ve konuyla ilgili araştırmaları çeşitli yayın organlarında yer almıştır.

Aynı dönemde koreograf olarak İstanbul-Gül Düşündürü Tiyatrosu ve Beşiktaş Kültür Merkezi’nde görev almıştır.

Halk oyunlarına olan ilgisi giderek artınca, özel kuruluşların ancak kurumsallaşma ile yaşayabileceğine inanan Mustafa Erdoğan bunları bir merkezden yönlendirmek ve en iyi eğitimi verebilmek için 1999 yılında Türkiye’nin ilk özel ve büyük dans topluluğu olan Sultans of the Dance’i kurmuştur. Bu grubun adı daha sonra Anadolu Ateşine çevrilmiştir.

Gazetecilik çalışmaları

Çağdaş Gazeteciler Derneği – Genel Sekreter Yardımcısı

Özgür Gündem Gazetesi – Ankara Temsilcisi

Söz Dergisi – Ankara Temsilcisi

Turkish Daily News Gazetesi – Siyasi parti muhabirliği, serbest gezi yazarlığı

Mustafa Erdoğan kimdir? Mustafa Erdoğan nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!