Nagehan Alçı: İslami kesimin içinde boyutlarını anlamakta zorlandığım seviyede bir iç savaş var

Erdoğan’ın hukuk ve demokrasi reformu iddiası hakkında yazan Nagehan Alçı, “İslami kesimin içinde benim boyutlarını anlamakta zorlandığım seviyede bir iç savaş var” ifadelerini kullandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği ‘ekonomi, demokrasi ve hukuk’ seferberliği hakkında yazdı. Erdoğan’ın adımını destekleyen Alçı, tek endişesinin bu hamlenin AKP içi savaşlara kurban gitmesi olduğunu söyledi. Alçı, bu savaşları, “İslami kesimin içinde benim boyutlarını anlamakta zorlandığım seviyede bir iç savaş var” ifadeleriyle anlattı.

Alçı, bugünkü,” Bu kez özgürlük ve hukuk seferberliği fırsatı kaçmamalı” başlıklı yazısında Erdoğan’ın sözlerine işaret ettikten sonra, “Son günlerde Ankara’dan temas ettiğimiz her siyasetçi ve bürokratta Türkiye’nin daha özgürlükçü, daha demokratik ve hukukun üstünlüğü prensibine doğru daha çok ilerlemesi yönünde bir hava var” iddiasında bulundu.

“Hatta önceleri gayet otoriter ve şahin tonda konuşanlar bile bir anda özgürlükçü ve güvercin bir tona büründüler” diyen yazar, “Her ne sebeple olursa olsun bu hava değişiminden özgürlükçü-demokrat bir yazar olarak çok memnunum” ifadelerini kullandı.

Yazısının devamında ise, “Benim tek endişem var… O da Tayyip Bey’in başlattığı bu haklı reform ateşinin AK Parti içi savaşlara kurban gitme ihtimali” dedi.

“İslami kesimin içinde benim boyutlarını anlamakta zorlandığım seviyede bir iç savaş var” diyerek sözlerini sürdüren Nagehan Alçı, konuyu şöyle açtı:

“Kim kimi tasfiye edecek kaygısı ve korkusuyla kimse sağlıklı düşünemez hale gelmiş.

Herkes her an saf değiştiriyor. Herkes konumunu ve makamını korumak için her an boyut değiştiriyor.

İş öyle bir iç iktidar mücadelesine dönüşmüş ki kimse meselelerin esasına bakmaz hale gelmiş. Herkes kendi safının ayakta kalması derdinde. Mesela normalde özgürlükçü eğilimde gördüğüm bir köşe yazarı ile konuşuyorum. İşin özüyle ilgilenmiyor. Onlar kazanırsa beni tasfiye ederler diye kaygılanıyor ve korkuyor.

Tüm bunları aşabilecek tek kişi yine Recep Tayyip Erdoğan.

Daha fazla özgürlük ve hukuk yönünde ilerlerken bir yandan da AK Parti ve Devlet içindeki kavgaların da durulması ve sakin sulara dönülmesi gerekiyor.

Türkiye’nin özgürleşmesi ve demokratikleşmesi için elimize geçen bu fırsatı heba etmeyelim.”

Nagehan Alçı: İslami kesimin içinde boyutlarını anlamakta zorlandığım seviyede bir iç savaş var

Yorumlar kapalı.