‘Necmettin Erbakan’ tartışması büyüyor: Hoca’mız, sizin döneminizde ev hapsinde yaşadı

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Erbakan Hoca'nın hayatı CHP'nin varlığına isyandır. Sayın Karamollaoğlu, Erbakan'ın oğlunu bile partide tutamamış bir isimdir” diyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a yanıt verdi. Aydın, “‘Erbakan Hoca’mız yaşasaydı ne olurdu’yu konuşacaksak Erbakan Hoca’mız yaşarken ne oldu, bunları iyi idrak etmek gerekir. Hoca’mız, sizin döneminizde ev hapsinde yaşadı, ‘tekerlekli sandalye’ gibi çirkin cümlelere muhatap oldu” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı bir programda, “Necmettin Erbakan yaşasaydı CHP ile birlikte olur muydu” sorusuna “Kesinlikle” cevabını vermişti.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün konuk olduğu televizyon programında, Karamollaoğlu’nun bu yanıtına ilişkin, “‘Erbakan Hoca hayatta olsaydı CHP’ye oy verir’e kadar düşüren bir anlayış çok üzüyor bizi. Yani isyanım buna ilişkin. Yeni liderler var, yeni partiler var, hesap edemiyorlar. Erbakan Hoca’nın hayatı CHP’nin varlığına isyandır. Hoca’nın ömrü CHP ile geçmiştir. Sayın Karamollaoğlu, Erbakan’ın oğlunu bile partide tutamamış bir isimdir. Parti tabelası çalarak parti kurulursa olacak olan budur. Zaten Milli Görüşçülerin büyük çoğunluğu AK Parti’dedir. Bir kısmı Fatih Erbakan’ın yanındadır. Çok çok az kısmı orada kalmıştır” dedi.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Bülent Turan’a sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla yanıt verdi. Aydın’ın açıklaması şöyle:

“GENEL BAŞKANIMIZA VEYA BİR BAŞKA İNSANA GÖSTERİLECEK HÜRMETİN EN DEĞERLİSİ İFTİRADA BULUNMAMAKTIR”

“AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da ‘Erbakan Hoca yaşasaydı’ diye cümleler kurarak Erbakan Hoca’mızın hayatta olduğu dönemlerde kendilerinin neler yaptıklarını unutturacaklarını sananlar kervanına katılmış. Anlaşılan bu kervan, seçimler yaklaştıkça daha da büyüyecek. Öncelikle Genel Başkanımıza veya bir başka insana gösterilecek hürmetin en değerlisi, sözlerini çarpıtmamak ve iftirada bulunmamaktır. Olmayanı olmuş gibi göstermeye çalışmak ve söylenmeyeni söylenmiş gibi aktarmak bir Müslüman’a, hem de mübarek Ramazan günlerinde yakışmaz.

“HOCA’MIZ, SİZİN DÖNEMİNİZDE EV HAPSİNDE YAŞADI, ‘TEKERLEKLİ SANDALYE’ GİBİ ÇİRKİN CÜMLELERE MUHATAP OLDU”

‘Erbakan Hoca’mız yaşasaydı’ şeklinde cümle kuranların Erbakan Hoca’mızın hayatta olduğu dönemler ne yaptıkları ise kamuoyunun malumudur ve Ethem Sancak da geçtiğimiz günlerde bu malumu bir kez daha ilan etmiştir. ‘Erbakan Hoca’mız yaşasaydı ne olurdu’yu konuşacaksak Erbakan Hoca’mız yaşarken ne oldu, bunları iyi idrak etmek gerekir. Hoca’mız, sizin döneminizde ev hapsinde yaşadı, ‘tekerlekli sandalye’ gibi çirkin cümlelere muhatap oldu, ‘Saadet Partisi Genel Başkanı’ olarak vefat etti.

Sözün özü: Erbakan Hoca’mız hayattayken ağır ithamlarda bulunan sizler, bugün Erbakan Hoca’mız hayatta olsaydı, tıpkı bugün Saadet Partisi’ne ve Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’na kurduğunuz cümleleri bu kez de Erbakan Hoca’mız hakkında kuracaktınız. Dün Erbakan Hoca’mızın durduğu yerden ve politikalarından rahatsız olan sizler, bugün de Saadet Partisi’nden rahatsız ve tedirgin oluyorsunuz; yani değişen bir şey yok. Bilesiniz ki hakkı ve hakikati ‘politik ağız’la örtemez ve geçmişten bugüne süreklilik arz eden bu kutlu yürüyüşü ‘siyasi kurnazlık’ ile engelleyemezsiniz.”

‘Necmettin Erbakan’ tartışması büyüyor: Hoca’mız, sizin döneminizde ev hapsinde yaşadı

Yorumlar kapalı.