Niğde’de konuşan Kılıçdaroğlu: ‘Beşli çetelerin değil, alın teri dökenlerin adamıyım’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu; yurttaşlarla buluşmak ve grup toplantısını yapmak için geldiği Niğde'de “Ben beşli çetelerin adamı değilim, ben esnafın, sanatkarın, çiftçinin, alın teri dökenlerin adamıyım" dedi. CHP lideri, "Altılı masa dediğimiz, altı lider, demokrasi konusunda, insan hakları, kul hakkı, topluma saygı konusunda bir araya geldik" diye konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz boyunca grup toplantılarını her hafta başka bir ilde yapma kararı alan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret ve Grup Toplantısı için bugün Niğde’ye geldi.

Kılıçdaroğlu, kendisini karşılayan Niğdeliler ile Şadırvan Parkı’nda buluştu. Niğdeli yurttaşlar, Kılıçdaroğlu’nu, “Umudun adı Kılıçdaroğlu”“Hak, hukuk, adalet” sloganları ile karşıladı.

CHP lideri, “Öyle anlaşılıyor ki… Korsan bir miting düzenlemişsiniz. Hepinizi Silivri’ye götüreceğim” dedi.

Çiftçilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin, alın terinin karşılığını alamadığını biliyorum. Çiftçinin, elektrik borcu, gübre gibi tüm girdilerinin çok pahalı olduğunu biliyorum. Çiftçinin ezildiğini biliyorum. Ama bu iktidara, harami düzene şunu söylemek lazım, tarım stratejik bir sektördür. Çiftçi çalışmazsa 85 milyon aç kalır” dedi ve sandığı işaret etti.

“ALIN TERİNDEN, KUL HAKKINDAN, İNSANDAN, DOSTTAN YANAYIM”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Çözeceğim. Hiç endişeniz olmasın. Ben beşli çetelerin adamı değilim. Ben esnafın, sanatkarın, çiftçinin, alın teri dökenlerin adamıyım. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Her evde huzurun, her evde bereketin olması için mücadele eden bir insanım. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Ben tefecilerin adamı değilim. Tefecilerden yana değilim. Ben alın terinden yanayım, kul hakkından yanayım, insandan yanayım, dosttan yanayım. Herkesi kucaklamak istiyorum. Herkesin kazandığı, herkesin mutlu olduğu bir Türkiye’den yanayım.”

“HARAMİLERİN SALTANATINI YIKIP HALKIN İKTİDARINI KURACAĞIZ”

“Artık bizim ayrışmamız değil, bölünmemiz değil; kucaklaşmamız lazım. Ayrıştırdılar, kardeşi kardeşe düşman ettiler. Türkiye’nin bu girdaptan çıkması lazım. Bunun mücadelesini veriyorum. Sadece ben değil, altı lider bunun mücadelesini veriyor. Altılı masa dediğimiz, altı lider; demokrasi konusunda, insan hakları, kul hakkı, topluma saygı konusunda bir araya geldik. Bir aradayız, Allah nasip ederse önümüzdeki süreçte göreceksiniz, haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız.”

Niğde'de konuşan Kılıçdaroğlu: 'Beşli çetelerin değil, alın teri dökenlerin adamıyım'

“ÇİFTÇİ ÇALIŞMAZSA 85 MİLYON AÇ KALIR”

“Niğde’nin ne kadar mağdur edildiğini biliyorum. Orta Anadolu’nun ne kadar mağdur edildiğini biliyorum. Çiftçinin, alın terinin karşılığını alamadığını biliyorum. Çiftçinin; elektrik borcu, gübre gibi tüm girdilerinin çok pahalı olduğunu biliyorum. Çiftçinin ezildiğini biliyorum. Ama bu iktidara, harami düzene şunu söylemek lazım. Tarım stratejik bir sektördür. Çiftçi çalışmazsa 85 milyon aç kalır. Bunu Ankara’dakilerin de duymasını istiyorum. Sizler de duyuracaksınız. Oylarınızla duyuracaksınız.”

“HARAMİLERİN DÜZENİNE DEMOKRATİK YOLLARLA SON VERECEĞİZ”

“Tek bir şey istiyorum. Sandık gelecek. Sabırla sandığı bekleyeceğiz. Tahrik edecekler. Sokağa çıkmamızı sağlamak için her türlü tahriki yapacaklar. Sakin olacağız, sabırlı olacağız. Sandık gelecek, Allah nasip ederse demokratik yollarla hakkını teslim edeceğiz, indireceğiz. Yani haramilerin düzenine, saltanatına hep beraber demokratik yollarla son vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Sevgili genç kardeşlerim, kimse umutsuzluğa kapılmasın.”

“SORUNLARINDAN ARINDIRACAĞIZ İNŞALLAH TÜRKİYE’Yİ”

“Burası güzel bir ülke. Bu güzel ülkede hepimiz birbirimizi kucaklayarak yaşayabiliriz. Bu güzel ülkede hepimizin karnı doyar, hepimiz huzur içinde bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, mahallelerinde, parklarında gezebiliriz. Sorunlarından arındıracağız İnşallah Türkiye’yi. Bunun mücadelesini vereceğiz.”

Niğde’de konuşan Kılıçdaroğlu: ‘Beşli çetelerin değil, alın teri dökenlerin adamıyım’

Yorumlar kapalı.