NTV spikeri Seda Öğretir, meslektaşının ölüm haberini sunarken konuşmakta zorluk çekti

Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt dün gece hayatını kaybetti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir süredir meme kanseriyle mücadele eden NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt dün gece hayatını kaybetti. 2018 yılından beri mücadele ettiği meme kanserine yenik düşen Özlem Sarıkaya Yurt’un cenazesi bugün Ataköy 5. Kısım Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Bugün canlı yayında arkadaşının ölüm haberini sunan Seda Öğretir, duygusal anlar yaşayarak konuşmakta zorluk çekti.

Seda Öğretir, “NTV Ailesi’nin acı günü. Bugün hepimizi kahreden haberi aldık. Çok uzun yıllar birlikte mesai yaptığımız, sadece bu ekranı değil, nice anıları paylaştığımız, güzel yüzlü, güzel kalpli, güzel yürekli arkadaşımız Özlem Sarıkaya Yurt’ u kaybettik. Türkiye onu güler yüzü ve sesiyle tanıdı. Onu yakından tanıyan bizler kalbinin de yüzü kadar güzeldi. Çok iyi bir anneydi. 9 yaşındaki oğlu Tibet onun için her şeyden önce gelirdi” ifadelerini kullandı.

TEDAVİSİ İYİ GİDİYORDU, TAM İYİLEŞECEKKEN HASTALIK NÜKSETTİ

Özlem Sarıkaya Yurt’un zorlu geçirdiği hastalık döneminden bahseden Seda Öğretir, “Özlem’e hastalığın teşhisi 4 yıl önce konuldu. O mesleğine öyle bir tutkuyla bağlıydı ki kemoterapi alırken bile stüdyodan uzaklaşmak istemedi. Tedavisi olumlu devam etti ve tam iyileşti derken hastalık tekrar nüksetti. Özlem hayata, sevenlerine ve bizlere çok ama çok erken veda etti. Onu her zaman güzel kalbi, ruhu, yüzünden hiç eksik etmediği gülüşü ve huzur veren billur sesiyle hatırlayacağız. Onu hiç unutmayacağız. Özlem’i seven herkese, ailesine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

ÖZLEM SARIKAYA YURT

Yurt, 21 Mart 1983’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Mesleğe 2006 yılında Habertürk kanalında adım attı. 2010 yılında NTV haber kanalına geçiş yaparak 2022’deki ölümüne kadar sabah, hafta sonu ve gece kuşağındaki haber bültenlerini sundu.

2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından “En İyi Sabah Kuşağı Sunucusu” ödülünü kazandı.

NTV spikeri Seda Öğretir, meslektaşının ölüm haberini sunarken konuşmakta zorluk çekti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!