Oyuncu Bekir Aksoy eşinin uğradığı tacizi anlattı

Aynı oyunda rol aldığı eşinin perde arkasında meslektaşı tarafından taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy, yaşananları şöyle anlattı: "Tacize yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadılar.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir döneme damga vuran ‘Doktorlar’ dizisinde canlandırdığı ‘Suat’ karakteriyle şöhreti yakalayan ve son olarak ‘Akrep’ adlı yapımda rol alan Bekir Aksoy, bugün ‘2. Sayfa’ programının canlı yayınına konuk oldu.
Mehmet Ali Erbil’in Ece Ronay’a attığı mesajların ifşa olmasıyla ilgili konuşan Aksoy, eşi Nazife Aksoy’un 2019 yılında yaşadığı tacizi ve yargı sürecini anlattı.
Aynı oyunda rol aldığı eşinin perde arkasında meslektaşı tarafından taciz edildiğini söyleyen Bekir Aksoy, yaşanan süreçten şöyle bahsetti:
“Tacize yaşayan eşim ve arkadaşı 2,5 sene bunu magazine taşımadılar. Yargı süreci devam etti. Aynı oyunda oynarken yaşandı bu süreç. O süreçte bazı eksiklikler oldu. Kurumlar bu olayları kendi içlerinde çözmeye çalışıyorlar.
Bu olaydan dolayı bir müfettiş araştırması yapıldı ve eylemin gerçekleşmiş olabileceğine dair raporlar hazırlandı. Taciz olayından sonra eşim adli tıpta 50 kişilik bir heyetten rapor aldı. Her seferinde aynı olayı tekrar tekrar birçok kişiye anlattılar. Bu süreçte tacize uğrayan insanların yanında olmak lazım. Zaten insanlar onları yalnızlaştırıyor. İnsanlar sesini çıkaramıyor.”
Aksoy, sözlerine; “Taciz olayı oyun oynanırken perde arkasında oldu ve Nazife; o halde sahneye çıktı. Karşı tarafın şahitlerinin verdiği ifadelerden gerçek ortaya çıkıyor. Normalde oyunlarda bardağın kırılması bile rapor edilirken bu olay rapor edilmedi. ‘Kimse bana bir şey yapamaz’ mantığı artık kayboldu.
Yapılan bir araştırmaya göre görsel sanatlarda çalışan kadınların yüzde 88’i taciz ve mobbing yaşamış. Sanık 2,5 sene ceza aldı. Birileri aynı şeyi yaşadıysa çıkıp konuşsunlar.”
Aksoy, yaşadığı taciz olayının ardından Aydın’dan şikayetçi oldu. Davayı karara bağlayan mahkeme, Uğur Arda Aydın’a, Nazife Aksoy’a karşı “cinsel saldırı” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Oyuncu Bekir Aksoy eşinin uğradığı tacizi anlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!