Roger Waters’tan mesaj: İsrail bir apartheid devletidir

İsrail polisinin, Doğu Kudüs'ün farklı noktalarında Filistinlilere yönelik saldırılarında 163 kişi yaralandı. Dünyadan birçok tepkinin geldiği saldırıya Pink Floyd grubunun üyelerinden Roger Waters'ta İsrail'e tepki gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa, Eski Şehir bölgesinin Şam Kapısı ve Şeyh el-Cerrah mahallesinde Filistinlilere yönelik saldırılarında yaralananların sayısının 163’e yükseldiği belirtildi.

İsrail güçlerinin, dün akşam iftardan kısa bir süre sonra Doğu Kudüs’ün farklı noktalarında plastik mermi ve ses bombalarıyla düzenlediği saldırılarda yaralananlara ilişkin Filistin Kızılayından yazılı açıklama yapıldı.

Roger Waters'tan mesaj: İsrail bir apartheid devletidir

Açıklamaya göre, söz konusu saldırılarda 163 Filistinlinin yaralandığı, bunlardan 83’ünün Kudüs’teki hastanelere kaldırıldığı, diğerlerinin ise ayakta tedavi edildiği aktarıldı.

Yaralanmaların çoğunun plastik mermiyle ve yüz, göz ve göğüsten olduğuna değinilen açıklamada, Filistin Kızılayının, hastanelerde doluluk yaşanması nedeniyle bölgede sahra hastanesi kurduğu ifade edildi.

Roger Waters'tan mesaj: İsrail bir apartheid devletidir

Roger Waters’tan mesaj: İsrail bir apartheid devletidir

Öte yandan Pink Floyd grubunun üyelerinden Roger Waters, Twitter hesabından paylaştığı video mesajda, “Roger’dan bir not. İsrail bir apartheid devletidir. Doğu Kudüs’te Şeyh Cerrah’taki aile evinde Yahudi yerleşimciyle yüzleşen Filistinli kadının videosuna bir göz atın” diye kaydetti.

Roger Waters’tan mesaj: İsrail bir apartheid devletidir

Yorumlar kapalı.