istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu Cannes’da ödül alan Merve Dizdar’ı hedef aldı: Tebrik edilesi bir yanı yok

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, "Kuru Otlar Üstüne"deki performansıyla 76. kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Merve Dizdar'ı sosyal medyadan yaptığı paylaşımla eleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’nın güneyinde bulunan Cannes kentinde bu yıl 76’ncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü “Kuru Otlar Üstüne”deki performansıyla Merve Dizdar’a verildi.

KONUŞMASI GÜNDEM OLDU

“Kuru Otlar Üstüne” ile En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü alan Merve Dizdar konuşması da kısa sürede Türkiye gündemine girdi.

Merve Dizdar, şu sözleri kullandı:

“Filmde canlandırdığım Nuray karakteri inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın. Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Ödülü Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.”

RTÜK BAŞKAN YARDIMCISI HEDEF ALDI

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, söz konusu sözler üzerine Merve Dizdar’a sert çıktı ve şunları yazdı:

“Önce kendi ülkene saygı duymayı öğreneceksin Merve Dizdar. Sonra da bu ülkenin tüm vatandaşlarından aldığın ödül için tebrik bekleyebilirsin. Ülkesine saygı duymayanın aldığı ödülün de tebrik edilesi bir yanı yoktur.”

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu Cannes’da ödül alan Merve Dizdar’ı hedef aldı: Tebrik edilesi bir yanı yok

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!