Sahte diploma iddiasıyla gündeme gelen Yerlikaya: Eğer benim diplomasız olduğumu…

AKP Eski Milletvekili Hamza Yerlikaya'nın sahte lise diploması kullandığının ortaya çıkmasının ardından ilk kez konuştu. Yerlikaya, ''Eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum'' dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın belgede sahtecilik suçundan yargılandığı davanın kararı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin açıkladığı kararda, ”Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denildi.

Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtulmuş oldu.

Tepkilerin ardından AKP’li Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

Yerlikaya, sosyal medyadan, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, “Doktoralı gençlerimiz bile işsizlikten evde otururken, lise diplomasının sahte olduğu mahkeme kararıyla tespit edilen Sarayzade Hamza Yerlikaya devletten 4 maaş almaya devam ediyor…” ifadelerine yanıt verdi.

Yerlikaya paylaşımında, “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan” dedi.

Yerlikaya devamında ise “Tasması kimin elinde olduğu belli olmayan @enginozkoc ! Şimdi iyi dinle; eğer benim diplomasız olduğumu ve 4 maaş aldığımı ispat edersen ben herkesten özür dileyip siyaseti bırakıyorum. Aksi durumda sen ne yapacaksın? İspat edemezsen milletvekilliğinden istifa edecekmisin. Hodri meydan” ifadelerini paylaştı.

Sahte diploma iddiasıyla gündeme gelen Yerlikaya: Eğer benim diplomasız olduğumu... Sahte diploma iddiasıyla gündeme gelen Yerlikaya: Eğer benim diplomasız olduğumu...

Erdoğan’ın başdanışmanı Hamza Yerlikaya’nın lise diploması sahte çıktı

Sahte diploma iddiasıyla gündeme gelen Yerlikaya: Eğer benim diplomasız olduğumu…

Yorumlar kapalı.