Şakkadanak Batırel: İnsanların geliri arttı, artık zamlardan rahatsız olmuyor

Ekonomist Necmettin Batırel, ‘İnsanların geliri arttı yani eskisi gibi değil. Biliyorsunuz asgari ücrete %50 zam yapıldı. İnsanlar, fiyatlar yüksek ama alıyorlar ya…’ dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıllar önce ekonomist Prof. Özgür Demirtaş ile çıktığı televizyon programında ‘Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye doları satarım’ sözleriyle dikkatleri üzerine çeken Türkiye Gazetesi yazarı Necmettin Batırel dikkat çeken açıklamalar yaptı.

BBN Türk TV’de Tarkan Kaleli’nin konuğu olan Ekonomist Necmettin Batırel, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz kararını değerlendirdi. Faizin haziran ayında düşürülebileceğini söyleyen Batırel, Türkiye’nin önünde büyük fırsatların olduğunu ifade etti.

“İNSANLAR ZAMLARDAN RAHATSIZ OLMUYOR”

Enflasyondaki yükseliş devam ederken fiyat artışlarının insanlar üzerindeki etkisini değerlendiren Ekonomist Necmettin Batırel ”İnsanlar herkes fiyatların artışını bekler hale geldi. Daha doğrusu insanlar anormal karşılamıyor. Eskiden fiyatlar arttığı zaman ‘olur mu bu fiyat’ falan denilirdi. Şimdi bakıyorum ben alışveriş merkezlerine gidiyorum. Fiyatlar yüksek ama alıyorlar ya” dedi.

Tarkan Kaleli’nin ‘Vatandaş, ertesi gün fiyatların daha fazla yükselmesi ihtimaline karşı kendini mi koruyor’ sorusu üzerine Batırel, ”Yani hayır, kendini koruyor değil de yani öyle kötü bir alışkanlığa kavuştuk ki şu anda fiyatların artışı artık bizi rahatsız etmiyor” ifadelerini kullandı.

“İNSANLARIN GELİRİ ARTTI”

Asgari ücrete yapılan %50 zammın gelir seviyesini artırdığını söyleyen Batırel, ”İnsanların geliri arttı yani eskisi gibi değil. Biliyorsunuz asgari ücrete %50 zam yapıldı. Otomatik olarak fiyatlar %50 arttı yani. İnsanların alım gücü en olumsuz etkileyen gelişmelerden bir tanesi bu” dedi.

Şakkadanak Batırel: İnsanların geliri arttı, artık zamlardan rahatsız olmuyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!