‘Samsak Döveci’ kavgası büyüyor: Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı’dan eş peşe açıklamalar

Son günlerin popüler türküsü Samsak Döveci, türküyü birlikte yorumlayan ancak daha sonra ayrı ayrı yayınlayan Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı arasında krize neden oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘Nefesten Sese’ programındaki partneri Elif Buse Doğan ile arası açılan müzisyenden yeni açıklama geldi.

Serkan Çağrı, TRT Müzik’te yayınlanan programda Elif Buse Doğan’ın yorumladığı ve kendisinin klarnet çaldığı eser hakkında, “Bu olayı farklı algılayan bir kesim var. ‘Ayrı ayrı solo yapmak istemişiz’ deniyor. Ayrıca ‘Samsak Döveci maddi olarak aralarını açtı’ diye haberler görüyorum. Bunlar üzücü. Bizim aramıza açan şey parçanın çok tutması, tıklanması değil” dedi.

‘Bekar Gezelim’ şarkısıyla tanınan ‘Grup Laçin’in bir dönem üyelerinden olan 45 yaşındaki klarnet virtüözü, “Program sonrası ‘Şarkıyı hep beraber kliplendirelim’ diye karar aldık. Elif Hanım tarafından farklı bir tercihte bulunularak, yol alındı. Bu kısım çok önemli değil aslında ama benim için. Önemli olan Elif çok uzun zamandır birlikte çalıştığım, 7/24 evimizde olan bir insandır. Geldiğinde 21 yaşındaydı. Eşim ve ben çok büyük emekler verdik, kendisini sahiplendik. Bizi şu anda yaralayan şey vicdan. Bizi ahde vefasızlığı üzmüştür” ifadelerini kullandı.

Çağrı, “Benim bir şarkıyla, türküyle bu günlere gelmediğimi herkes bilir. Bana karşı yapılan en büyük haksızlık, emeğe ve ailece verdiğim desteğe haksızlıktır. Elif Buse, Nefesten Sese programına geldiğinde kaç kişi tanıyordunuz? Ama şu türküden sonra hepiniz tanıdınız. Tanıdığınız yer neresi, Nefesten Sese programı. Onun ötesinde bir video ile tanıdınız mı? Yolu açık olsun” şeklinde konuştu.

Elif Buse Doğan da gelen tepkiler üzerine Instagram hesabından yaptığı açıklamada haksız yere hedef gösterildiğini, aslında türküyü beraber çıkarma kararı aldıklarını ve tüm düzenlemeler bittikten sonra Çağrı’nın vazgeçtiğini duyurdu.

“Birlikte hazırladığımız single ortada duruyorken kendisi eseri başkalarına okutarak 1 Nisan’da single olarak çıkarmıştır. Ardından gazetelere ‘Buse türküyü kendine mâl etmeye çalıştı’ diyerek nasıl tezat bir durumun içine sokmaktadır, hayretler içerisindeyim” diyen Doğan, “Herkesin bin bir tane derdinin olduğu bu dönemde böyle komik bir şeyin içine çekilip, sizleri meşgul ettiğim için özür dilerim” notuyla açıklamasını sonlandırdı.

‘Samsak Döveci’ kavgası büyüyor: Elif Buse Doğan ve Serkan Çağrı’dan eş peşe açıklamalar

Yorumlar kapalı.