istanbul evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat

Sedat Peker’in geleceğine dair çarpıcı iddia

Almanya'da yaşayan gazeteci Erk Acarer, firari Sedat Peker'in öldürülme olasılığı nedeniyle yakınlarına ilettiği bir "vasiyet" hazırladığını iddia etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkücü mafya lideri Sedat Peker’in Beykoz’daki evine yönelik saldırı sonrası, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Peker’e yönelik suikast iddiaları yeniden gündemde.

ACARER, YOUTUBE’TA AÇIKLADI

Peker’in bugüne kadar yaptığı ifşaatlarına dair haberleriyle gündem olan Erk Acarer, dün (20 Eylül 2022) Youtube üzerinden yaptığı yayında Peker’in öldürülme olasılığı nedeniyle yakınlarına bir “vasiyet belgesi” ilettiğini belirtti.

“PEKER’E YOĞUN BASKI VAR”

“Peker’e çok yoğun bir baskı var” diyen Acarer, “Aldığımız bilgiler doğrultusunda, resmi bir görüşme için ofise çağrıldı. Süleyman Soylu ‘Emniyet teşkilatımızı sıkı takiple bir soysuzu daha ülkemize getirdiği için tebrik ederim’ ifadelerini kullanmıştı. Peker bu tweet’i göstermiş, ‘Beni tahrik ediyorlar, üstelik elimi ayağımı her şeyimi bağladılar. Buna karşı hamleler de yaptırmıyorlar. Kişilik haklarım tehdit altında’ ifadelerini kullanmış edindiğimiz bilgilere göre” diye konuştu.

RESMİ OFİSTE BEKLETİLİYOR

Sedat Peker’in BAE’de çağrıldığı resmi ofiste “bekletildiğini” söyleyen Acarer, bunun yakınlarında da endişe yarattığını iletti. Acarer, Peker’e “Beğeni bile yapmayacaksın. Bunun karşılığı ağır olur” uyarısının yapıldığını ifade etti.

BAE’li yetkililerin Peker’i paylaşım yaptığı takdirde Türkiye’ye iade etmekle tehdit ettiği öne sürüldü.

Sedat Peker'in geleceğine dair çarpıcı iddia
Acarer’in aktardığına göre Peker, vasiyetinde de şu ifadeleri kullandı:

“Bizim gibi insanlara ölüm gelebilir. Nereden geldiği de belli olmaz. Buna hazırlıklıyım ve bunu da yadırgamam. Mal varlığım kalmadı, kimseye bırakamam bu yüzden. Bana bir şey olursa bu söylediklerimi kamuoyuna emanet ediyorum ve devrediyorum”

“Bizim arkadaşlarımız soysuz değildir. Soysuz olanlar bellidir. Toplumun mal varlığına göz dikenler, uyuşturucu baronlarıyla iş tutanlar, suçlulara imtiyazlar sağlayanlar soysuzdur”

“Yine söylüyorum. Sandık namustur. AK Parti iktidarının sizi seçime kadar sokağa çekme oyununa prim vermeyin. Ancak oy işlemleri tamamlanıncaya kadar da eve dönmeyin ve bir hileye izin vermeyin. Sizi korkutmalarına, korku imparatorluğu üzerinen sizi teslim almalarına izin vermeyin”

“Başıma bir şey gelmezse seçime 2 ay kala söz verdiğim gibi bilgileri toplumla buluşturacağım”

Sedat Peker’in geleceğine dair çarpıcı iddia

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gazete Kolektif ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!